| « OFICIÁLNĚ: Demand Paging pro Nokii N95 | OFICIÁLNĚ: Google, Android a Open Handset Alliance » |
OFICIÁLNĚ: Jak k 30 000 aplikacím NOKIA přišla
07/11/14
/---div .<>
"[* /media/2008-hw/20080113_GarnetVM_Nokia.jpg 400x275 .(Nokia N800 s Garnet VM) <]":/media/2008-hw/20080113_GarnetVM_Nokia.jpg
\---
Přišla k nim celkem jednoduše. Jak "japonský ACCESS slíbil":http://www.access-company.com/news/press/PalmSource/2006/081306_devnet.html, "tak učinil":http://www.access-company.com/products/gvm/ a **Garnet VM**, což je virtuální stroj, který umožňuje spouštění Garnet OS (Palm OS v.5.4) aplikací i na jiných platformách, zpřístupnil také pro další linuxové platformy, v tomto případě pro linuxový operační systém, který používá Nokia ve svých "internet tablet komunikátorech":/?tag=internet+tablet.
"Samozřejmě jsou zde i jistá omezení":http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1463, nicméně počin je to jistě zajímavý a uvidíme, zda se odrazí na prodejnosti internet tabletů zvláště bývalým Palm OS uživatelům, nebo alespoň na jejich oficiální dostupnosti v tuzemsku :o)
Dosud bez odezvy
Zanechat komentář