4 užitečné tipy a triky pro iPhone, které vám usnadní život

Ať už jste nový nebo zkušený uživatel, ovládání iPhonu je velmi snadné. Ve skutečnosti je navigace a zvykání si na systém iOS tak jednoduché, že i vaši prarodiče snadno zvládnou a naučí se základní funkce iPhonu.

Přestože je iPhone uživatelsky poměrně přívětivé zařízení, je několik věcí, o kterých byste měli vědět, abyste ze svého zařízení vytěžili naprosté maximum. Ať už jste si tedy právě koupili iPhone 14 Pro, nebo iPhone SE, zde je několik tipů a triků, které byste měli mít na paměti.

Ukliďte si domovskou obrazovku

Nikdo nemá rád nepřehlednou domovskou obrazovku telefonu, ale existuje nástroj nazvaný Knihovna aplikací, který automaticky uspořádá vaše aplikace do označených skupin, abyste je mohli snáze najít. Podstatou je, že aplikace najdete několika přejetími a klepnutími. Pokud máte spoustu domovských stránek plných aplikací, je Knihovna aplikací určena právě vám.

Knihovnu aplikací najdete posunutím na úplně poslední domovskou obrazovku – stačí přejet prstem doleva a najdete ji. Tuto obrazovku nemusíte nijak organizovat. Všechny vaše aplikace se zobrazí v malých rámečcích. Pokud je v Knihovně aplikací aplikace, která není na domovské obrazovce, snadno ji tam přidáte. Stačí klepnout a podržet ikonu aplikace, dokud se nezobrazí kontextová nabídka, a potom vybrat možnost „Přidat na domovskou obrazovku“.

Zabránění aplikacím sledovat vaši polohu

Většina aplikací třetích stran, které si stáhnete do iPhonu, sleduje vaše chování a preference pro marketingové účely. Některé aplikace mají dokonce přístup k vašim osobním údajům, ale iPhone má naštěstí možnost těmto aplikacím vypnout sledování vaší polohy.

Stačí na iPhonu otevřít Nastavení, klepnout na “Soukromí a zabezpečení“ a poté vybrat „Polohové služby“. Polohové služby můžete zcela vypnout přepnutím přepínače v horní části obrazovky. Tím však zároveň vypnete funkčnost užitečných funkcí, jako je aplikace počasí a Mapy. Co můžete udělat, je zobrazit seznam jednotlivých aplikací, které vás mohou sledovat. Vypněte všechny, se kterými nechcete sdílet svou polohu.

Vypněte mobilní data, když je nepoužíváte

Pokud nemáte předplacený neomezený mobilní tarif nebo nejste vždy v dosahu připojení Wi-Fi, snadno překročíte měsíční limit mobilních dat. Proto se doporučuje vypnout mobilní data, když je nepoužíváte.

Jednoduché nastavení v systému iOS umožňuje mobilní data rychle zapnout nebo vypnout. Na iPhonu přejděte do Nastavení a klepněte na položku Mobilní data. Poté klepněte na přepínací tlačítko Mobilní data a můžete je zapnout nebo vypnout.

Pořizujte snímky obrazovky na iPhonu

Chcete si uložit kopii jízdenky na vlak nebo mít další kopii účtu za elektřinu? Pořízení snímku obrazovky je snadný způsob, jak si uložit další kopii důležitých dokumentů.

Pořízení snímku obrazovky na iPhonu je totiž velmi snadné. Provedení snímku obrazovky na iPhonu závisí na tom, zda máte tlačítko Domů, nebo ne. Pokud máte novější iPhony s Face ID, stačí k pořízení snímku obrazovky podržet boční tlačítko vpravo od obrazovky a současně tlačítko pro zvýšení hlasitosti. U všech starších modelů, které stále mají fyzické tlačítko na přední straně telefonu (iPhone 8 a starší)), musíte stisknout tlačítko Domů a podržet boční tlačítko. Při pořizování snímku obrazovky se na obrazovce objeví „záblesk“. Snímek obrazovky se poté zobrazí v roletce fotoaparátu a v albu Snímky obrazovky.

Zdroj: indianexpress.com