5 gadgetů, o kterých ženy ve středním věku neví, že je potřebují

Střední věk přináší řadu nových emocionálních a fyzických problémů, ale technologie vám mohou pomoci mnohé z nich zvládnout a překonat.

Díky popularitě nositelných technologií, zařízení internetu věcí a hodnotných online služeb mají ženy větší přístup k cenově dostupným wellness technologiím než kdy dříve. Pokud jste žena ve středním věku (kolem 35-40 až 60-65 let) nebo pokud chcete pomoci někomu, kdo je ve středním věku, podívejte se na tyto užitečné aplikace a gadgety.

1. Hormonální trackery

Výzkum v oblasti zdraví žen ve středním věku ukazuje, že ženy ve středním věku mají více starostí týkajících se zdraví, práce, rodiny, financí a osobních cílů. Vypořádat se se změnami hormonů může být složité, zatímco se zároveň vyrovnáváte s mnoha vnějšími stresory.

Hormonální trackery vám pomohou pochopit a vypořádat se s dramatickými změnami ve vašem těle a náladě způsobenými kolísáním hormonů. Nadýmání, únava, bušení srdce, pokles plodnosti a návaly horka jsou jen některé příznaky nepředvídatelné hladiny hormonů.

2. Asistenti pro chytrou domácnost

Technologie chytré domácnosti vám ušetří čas a námahu při řešení mnoha úkolů a umožní vám věnovat se vašim nejdůležitějším cílům a vztahům. Chytří domácí asistenti vám také mohou pomoci nastavit připomínky týkající se zdraví, komunikovat s blízkými, dodržovat cvičební programy a naučit se vařit výživná jídla.

3. Monitory spánku

Nadace Sleep Foundation uvádí, že ženy trpí nespavostí až o 40 procent častěji než muži. Když ženy dosáhnou menopauzy, mohou tělesné změny způsobit noční pocení, které narušuje spánek. Jedním z nejlepších nenositelných přístrojů je podložka pro sledování spánku, kterou si můžete dát pod matraci a která měří spánkové cykly a pomáhá odhalit spánkovou apnoe. Jen si nezapomeňte nechat stanovit diagnózu od lékaře, pokud máte podezření, že trpíte poruchou spánku.

4. Bluetooth lokátory

Zapomnětlivost může být součástí středního věku, kdy dochází k určitým změnám v mozku. Pokud se ztráta klíčů, peněženky nebo kabelky stala každodenní záležitostí, připevněte k věcem, které obvykle ztrácíte, sledovací zařízení Bluetooth, například Apple AirTag. Snadno je pak najdete pomocí aplikace Najít.

5. Monitor srdeční činnosti

Kardiovaskulární zdraví se s věkem obecně zhoršuje. A podle lékařské fakulty Univerzity Johnse Hopkinse je u žen v časné menopauze (45 let a méně) vyšší riziko srdečních problémů. Chcete-li sledovat zdraví svého srdce, omrkněte například Mawi – lehký, vodotěsný senzor, který nosíte na hrudi a který monitoruje životně důležité zdravotní ukazatele. Pokud dáváte přednost chytrým hodinkám na zápěstí, které monitorují srdeční tep a nepravidelný srdeční rytmus, můžete vyzkoušet například Fitbit Sense 2 nebo Apple Watch Series 8.

Zdroj: makeuseof.com