Abxylute Handheld Game Console: Levná alternativa Steam Decku se čtyřjádrovým procesorem

Tato kapesní herní konzole je v podstatě levný Steam Deck, který vám umožní hrát AAA hry z cloudu, jak uvádí server Gizmodo.

Hry pracují v rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu a v nabídce jsou tituly z Xbox Cloud Gaming, NVIDIA GeForce Now, Steam Play a PS Plus Gaming. Konzole je vybavena 7palcovým LTPS displejem (1080 x 1920) s obnovovací frekvencí 60 Hz, čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex-A53 s frekvencí 2,0 GHz a 4 GB paměti RAM.

Dále zde najdete joysticky vybavené Hallovým senzorem, který eliminuje drift, a baterii s kapacitou 5 200 mAh, která vystačí až na 8 hodin nepřetržitého hraní. A co je nejlepší, váží pouhých 430 g, což je výrazně méně než 669 g vážící Steam Deck.

Na kolik vás tato konzole vyjde? Cena se pohybuje kolem 199 dolarů (přibližně 4 300 korun), pokud si produkt včas předobjednáte na jejich stránce na Kickstarteru, přičemž dodávky začnou v květnu 2023.

„Ve společnosti abxylute věříme, že hraní by mělo být pro každého. Jsme nadšeni, že můžeme abxylute nabídnout trhu, a věříme, že způsobí revoluci v herním průmyslu tím, že zpřístupní vysoce kvalitní a cenově dostupné hraní jako nikdy předtím,“ řekl Mark, mluvčí abxylute.

Zdroj: gizmodo.com, redakce