Analytik společnosti Apple tvrdí, že iPhone 17 bude mít 24MP přední fotoaparát

Podle analytika společnosti Apple Ming-Chi Kuo bude řada iPhone 17 vybavena 24megapixelovým předním fotoaparátem.

Informace byly zveřejněny v novém příspěvku na webu Medium. iPhony 14 a 15 jsou vybaveny 12megapixelovým předním fotoaparátem s pěti plastovými čočkami. Očekává se, že řada iPhone 16 bude vybavena stejným hardwarem.

U iPhonu 17 Apple zřejmě posílí hardware na 24megapixelový fotoaparát se šesti čočkami. Kuo tvrdí, že tento upgrade výrazně zlepší kvalitu obrazu předního fotoaparátu.

  • iPhone 6S: 5megapixelový přední fotoaparát s clonou ƒ/2,2 a objektivem 4P.
  • iPhone 7, iPhone X a iPhone XS: 7megapixelový přední fotoaparát s clonou ƒ/2,2 a objektivem 4P
  • iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 13: 12megapixelový přední fotoaparát s clonou ƒ/2,2 a objektivem 5P.
  • iPhone 14, iPhone 15 a iPhone 16: 12megapixelový přední fotoaparát s clonou ƒ/1,9, automatickým ostřením a objektivem 5P.
  • iPhone 17: 24megapixelový přední fotoaparát s automatickým ostřením a objektivem 6P.

Zvýšené rozlišení na 24 megapixelů je pozoruhodné, protože umožní dosáhnout větší detailnosti a čistoty snímků. Díky vyššímu rozlišení si fotografie zachovají svou kvalitu i při oříznutí nebo přiblížení, což poskytuje větší flexibilitu při následném zpracování. Větší počet pixelů navíc dokáže zachytit jemnější detaily, takže snímky budou ostřejší a živější.

Upgrade na šestičočkový objektiv by mohl také mírně zlepšit kvalitu snímků. Každý prvek může být navržen tak, aby korigoval různé odchylky a zkreslení, což vede k jasnějším a přesnějším fotografiím. Dodatečné prvky mohou také zlepšit účinnost přenosu světla na snímač, čímž se zlepší výkon při slabém osvětlení.

Stojí za zmínku, že iPhone 17 Pro by měl být prvním iPhonem vybaveným technologií Face ID pod displejem, což by mohlo zmenšit velikost dynamického ostrůvku, ale očekává se, že kruhový výřez pro přední fotoaparát zůstane zachován.

iPhone 17 Pro bude pravděpodobně posledním prémiovým modelem společnosti Apple, který bude obsahovat kruhový výřez pro přední fotoaparát. Očekává se, že Apple poté v modelech iPhone „Pro“ v roce 2027 přijme fotoaparáty pod displejem, aby byl vzhled skutečně „celoobrazovkový“.

Zdroj: Medium, India Times, redakce