Aplikace Wist inspirovaná seriálem Black Mirror umožňuje interakci se vzpomínkami pomocí virtuální reality

Pomocí nové aplikace Wist můžete komunikovat se svými reálnými vzpomínkami pomocí virtuální reality, jak uvádí server Vice.

Stačí si stáhnout aplikaci (v současné době je ve fázi beta), nahrát video a pak sledovat, jak se promění ve 3D vzpomínku, se kterou lze interagovat pomocí náhlavní soupravy pro virtuální realitu, jako je Meta Quest 2. Představte si to jako oživenou epizodu The Entire History of You ze seriálu Black Mirror.

Během procesu snímání aplikace Wist ukládá informace o barvě, hloubce, poloze zařízení, zvuku a scéně. Hloubka se určuje pomocí senzorů LiDAR na modelech iPhone / iPad Pro. Dalším cílem je oficiální spuštění beta verze a následné zavedení nových funkcí, které aplikaci vylepší. Spoluzakladatel Andrew McHugh do aplikace nahrál ultrazvukové video svého prvního dítěte a sdílel ho se svou matkou, která žije na druhém konci země.

„Když jsem chodil na střední školu, zemřela mi babička,“ řekl McHugh, spoluzakladatel společnosti Wist Labs. „Mám na ni nějaké vzpomínky, ale nepamatuji si ji moc dobře. Máme nějaké fotky a videa, ale není to totéž jako být u toho… a nikdy se nesetkala s mým dítětem.“ Kdyby aplikace Wist existovala v době, kdy McHugh chodil na střední školu, mohlo být všechno jinak.

Zdroj: vice.com, redakce