Aplikace Zprávy pro Android nyní umožňuje reagovat na zprávu z iPhonu

Od chvíle, kdy Apple představil iMessage, není zasílání zpráv mezi Androidem a iOS plynulé. Společnost Google se však v poslední době snaží zjednodušit zasílání zpráv mezi systémy Android a iOS.

Začátkem tohoto roku Google řešil problém s aplikací Zprávy, kdy se ikony Tapback z iPhonu nezobrazovaly jako reakce. Místo toho byly doručeny jako samostatné zprávy v chatu. Nyní společnost Google přidala do aplikace Zprávy novou funkci, díky níž bude zasílání zpráv mezi oběma platformami chytrých telefonů plynulejší.

Aplikace nyní sice umožňuje reagovat na zprávu odeslanou z iPhonu, reakce se však na iPhonu zobrazují jako samostatné textové zprávy s informací, že se dané osobě zpráva líbila. Zdá se tedy, že tento problém je nyní na straně společnosti Apple, která by jej měla vyřešit, ale pochybujeme, že by podnikla nějaké kroky.

Bylo také zjištěno, že tato funkce je v beta verzi aplikace Zprávy a je nepravděpodobné, že by byla k dispozici ve stabilní verzi aplikace. Několik uživatelů Redditu, kteří používají beta verzi aplikace Zprávy, však nebylo schopno reagovat na zprávy z iPhonu, což naznačuje, že nová funkce může být závislá na regionu a/nebo zařízení.

Zdroj: sammobile.com