iOS 16 dovedl zamykací obrazovku k dokonalosti, o které si Android může nechat zdát

Apple iOS 16 byl představen na konferenci WWDC 2022 a mezi nové funkce patří například personalizace zamykací obrazovky.

Mezi další novinky patří nové funkce pro sdílení, komunikaci a inteligenci, které mají změnit způsob, jakým uživatelé používají iPhone. Systém iOS 16 navíc přidává knihovnu sdílených fotografií iCloud, která uživatelům umožňuje bezproblémově sdílet sbírku fotografií s rodinou.

Na rozdíl od iOS 15 má nejnovější verze operačního systému zamykací obrazovku s vícevrstvým efektem, což dodává pocit hloubky. Nyní můžete také měnit vzhled data a času pomocí výrazných stylů písma i výběru barev.

Zamykací obrazovku lze přizpůsobit pomocí widgetů, podobně jako je tomu u hodinek Apple Watch, díky nimž lze snadno získat aktuální informace, například o počasí, stavu baterie, budících, časových pásmech atd.

Další důležitou funkcí je možnost upravit nebo vyvolat nedávno odeslané zprávy, obnovit nedávno smazané zprávy a označit konverzace jako nepřečtené, abyste si je mohli přečíst později.

Do aplikace Zprávy brzy přibude funkce SharePlay, která vám umožní využívat synchronizovaný obsah, například filmy nebo hudbu, a sdílené ovládací prvky přehrávání, a to vše během konverzace v aplikaci Zprávy. Veřejná beta verze bude veřejnosti zpřístupněna příští měsíc.

Zdroj: cnet.com