Apple právě přidal do svých AirTagů užitečnou funkci, která zabraňuje pronásledování

Společnost Apple zahájila šíření nové aktualizace pro zařízení AirTag, která zvyšuje verzi firmwaru na 1.0.301.

Seznam změn je strohý, s výjimkou jedné klíčové aktualizace, která výrazně zlepšuje soukromí sledovacích zařízení Apple o velikosti mince a zmírňuje jejich potenciál pro sledování. Stránka podpory společnosti Apple tvrdí, že vyladění nežádoucího zvuku sledování usnadňuje nalezení neznámého AirTagu.

Zatím není jasné, co zde slovo ladění znamená, ale pokud se lze řídit slibem společnosti Apple z února, měl by být zvuk upozornění AirTag nyní hlasitější. Po obavách z četných zpráv o zneužívání zařízení AirTag ke sledování a dokonce ke krádežím aut společnost Apple v únoru 2022 oznámila, že upraví posloupnost tónů tak, aby byly použity výraznější zvuky.

Apple také slíbil, že jakmile začne AirTag pípat, bude oznámení o neidentifikovaném tagu rozesláno také na všechna blízká zařízení iPhone. To bylo provedeno proto, aby v případě, že se uživatelé nacházejí na hlučném místě a neslyší zvuková upozornění, byli na neznámý tracker ve své blízkosti upozorněni notifikací na obrazovce.

Již v únoru se společnost Apple pouze zmínila, že se změny začnou objevovat později v tomto roce, a zdá se, že přinejmenším jedna z nich se nyní zavádí.

Zdroj: hitechglitz.com