Apple stahuje iOS 17.3 Beta 2 kvůli problému s bootovací smyčkou

Tři hodiny po vydání druhých beta verzí systémů iOS 17.3 a iPadOS 17.3 společnost Apple stáhla aktualizace z Centra pro vývojáře a z internetu, což znamená, že již nejsou k dispozici ke stažení a instalaci.

Společnost Apple odstranila betaverze systémů iOS 17.3 a iPadOS 17.3 poté, co řada lidí nahlásila, že software způsobuje zablokování zařízení. Někteří majitelé iPhonů, kteří aktualizovali, zjistili, že se jejich zařízení zasekla v bootovací smyčce.

Jediným řešením problému se zdá být obnovení zablokovaného zařízení, a proto Apple aktualizaci stáhl. Jakmile bude chyba vyřešena, Apple beta verzi znovu vydá.

Objevily se zprávy, které naznačují, že chyba bootovací smyčky systému iOS 17.3 by mohla souviset s nastavením funkce „klepnutí na zadní stranu iPhonu“. Zápis sdílený vývojářem Guilhermem Rambem naznačuje, že nastavení funkce Back Tap způsobilo pád jeho zařízení, a objevilo se několik dalších dotčených uživatelů, kteří mají funkci Back Tap nějakým způsobem povolenou.

Někteří další, kteří měli funkci Back Tap povolenou, byli schopni aktualizaci nainstalovat, a jiní, kteří tuto funkci zapnutou neměli, měli problém se spouštěním systému, takže není zcela jasné, jakým způsobem je funkce Back Tap zapojena.

Zdroj: Indian Express, India Today, redakce