Apple vs. Samsung: Srovnání odolnosti telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro Max

Jedním z největších problémů moderních smartphonů zůstává odolnost krytů. Jediný neopatrný pád zařízení může změnit plány majitele na neodkladnou návštěvu servisního střediska, kde budete muset nechat spoustu peněz na opravu. Zvláště pokud jde o vlajkové lodě, jako je Samsung Galaxy S23 Ultra nebo iPhone 14 Pro Max.

Právě kvůli tomuto problému vzkvétá trh s ochranným příslušenstvím, které výrazně zvyšují šance smartphonu na přežití po nečekaném letu z rukou majitele na asfalt. Existují však uživatelé, kteří své smartphony příliš nechrání a takové příslušenství vůbec nepoužívají.

Díky blogerům, kteří se o toto téma zajímají, máme možnost se podívat, co přesně se s novými produkty stane v důsledku pádu. Youtube kanál PhoneBuff ve svém novém videu právě otestoval pevnost krytů nového Samsungu Galaxy S23 Ultra a jeho největšího konkurenta – iPhonu 14 Pro Max.

Připomeňme, že oba smartphony mají skleněný přední i zadní panel, ale zároveň mají odlišné rámy, iPhone používá ocel a S23 Ultra hliník. Rozdíl je také ve skle, kde je Samsung vybaven sklem Corning Gorilla Glass Victus 2, zatímco iPhone má vlastní výrobní technologii – Ceramic Shield. Test zahrnuje tři pády z výšky jeden a půl metru na asfalt. Poté byly smartphony ještě jednou upuštěny na ocelový povrch displejem dolů.

Samsung Galaxy S23 Ultra zvládl pády o něco lépe. Po prvním testu byl jeho zadní kryt méně poškozený a čočky fotoaparátu zůstaly nepoškozené. Zadní kryt iPhonu 14 Pro Max byl přitom zcela rozbitý a jedna z čoček fotoaparátu byla prasklá. Ocelový rám iPhonu přitom odolal nárazu mnohem lépe než hliníkový u Samsungu.

Pád předního panelu zanechal na displeji iPhonu menší poškození, zatímco displej modelu S23 Ultra byl poškozen o poznání více. „Bonusový“ pád situaci na displejích prakticky nezměnil, ale stojí za zmínku, že každý z nových nárazů stále více poškozoval zadní stranu smartphonu Apple.

Subjektivně by takové testy neměly být považovány za srovnávací, protože každý podobný případ se v reálném životě bude mírně lišit kvůli různému zrychlení, úhlu pádu, vlastnostem povrchu a dalším faktorům. Stává se, že i malý pád nebo náraz zanechá na zařízeních značné škody. Někdy se stane i opak. Co však lze po takových videích říci s jistotou – v každém případě nejmodernější vlajkové lodě stále nejsou tak odolné, jak se je výrobci snaží na svých prezentacích ukázat.

Zdroj: gizchina.com, redakce