Apple vydává aktualizaci iOS 16.0.3: Podívejte se, jaké přináší novinky

Společnost Apple zahájila distribuci aktualizace iOS 16.0.3 na způsobilé iPhony. Aktualizace přináší opravy chyb a také důležité bezpečnostní aktualizace.

Je určena pro zařízení Apple iPhone 8 a vyšší a má velikost 1 GB. Opravuje také problém s pádem aplikace Mail po přijetí závadného e-mailu. Nejnovější aktualizace systému iOS přináší také vylepšení pro zařízení Apple iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Aktualizace se již začala šířit. Chcete-li zkontrolovat, zda váš iPhone obdržel zmíněnou aktualizaci, můžete přejít do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru.

Problémy, které se s iOS 16.0.3 opravují:

  • Oznámení o příchozích hovorech a notifikace aplikací mohou být na zařízeních iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max doručeny se zpožděním nebo vůbec.
  • U modelů iPhone 14 může během telefonních hovorů přes CarPlay docházet k nízké hlasitosti mikrofonu.
  • Fotoaparát se může u iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max spouštět nebo přepínat mezi režimy pomalu.
  • Aplikace Mail se při spuštění zhroutí po přijetí chybně formátovaného e-mailu

Apple iOS 16 byl poprvé představen na konferenci WWDC v červnu tohoto roku. Minulý měsíc se začal rozšiřovat na způsobilé iPhony. Kromě mnoha dalších funkcí přináší iOS 16 do iPhonů zcela novou zamykací obrazovku.

Díky aktualizaci mohou uživatelé iPhonů sdílet samostatnou knihovnu fotografií na iCloudu až s pěti dalšími lidmi. Mohou sdílet všechny své minulé fotografie nebo pomocí nástrojů nastavení přispívat konkrétními fotografiemi podle data pořízení nebo osob.

Software také umožňuje uživatelům přizpůsobit uzamčenou obrazovku telefonu. Další funkcí, která přichází se systémem iOS 16, je možnost upravovat zprávy iMessage. Uživatelé mohou zprávu upravovat až 15 minut po jejím odeslání. iOS 16 také umožňuje uživatelům iPhonu sdílet s přáteli skupiny karet v Safari. Každý si může přidat vlastní kartu a při společné práci se mu okamžitě aktualizuje Skupina karet.

Zdroj: livemint.com