Apple vydává iOS 16.5 se snadnějším přístupem ke sportovním zprávám

Společnost Apple má před konferencí WWDC v zásobě ještě jednu várku významných aktualizací operačního systému, jak uvádí server Engadget.

Společnost vydala aktualizace iOS 16.5, iPadOS 16.5 a macOS 13.4, které mají sekci Apple News věnovanou sportu. Můžete tak sledovat žebříčky, výsledky a příběhy, aniž byste se museli prokousávat dalšími články. Stejně tak jsou ve Zprávách karty s výsledky a rozvrhy, které přeskakují přímo na stránky s konkrétními zápasy.

Uživatelé Apple TV 4K zase získají funkci Multiview, která v aplikaci TV zobrazuje až čtyři sportovní přenosy najednou. Patří sem zápasy Friday Night Baseball i zápasy MLS Season Pass, ale s podporou služeb třetích stran bychom raději nepočítali.

Další vylepšení nejsou tak dramatická. Jak iOS 16.5, tak watchOS 9.5 přidávají tapetu Pride, respektive možnosti ciferníku hodinek (na obrázku výše). Očekávat můžete také obvyklé kolo oprav chyb, včetně problémů s CarPlay a Spotlight v systému iOS, stejně jako synchronizace času obrazovky na více platformách.

Pravděpodobně to nebude poslední podstatná aktualizace před iOS 17. Podle informací serveru MacRumors testuje společnost Apple iOS 16.6 soukromě a v blízké budoucnosti možná nabídne veřejnou beta verzi. Ať už se stane cokoli, je zřejmé, že Apple ukončuje práce na svém současném softwaru, protože se připravuje na podzimní dodávku velkých aktualizací.

Zdroj: engadget.com, redakce