Apple začíná pracovat na fotoaparátu pod displejem

Technologie fotoaparátu pod displejem je přítomna jen v několika telefonech. Kvůli složitosti, která je s tím spojena, nebyla široce přijata, a tak se ještě nestala mainstreamem v chytrých telefonech. Přesto prý Apple začal pracovat na fotoaparátech pod displejem pro své iPhony. To v budoucnu připraví cestu pro iPhone bez rámečku.

Apple ustoupil od tradičního notch displeje a přešel na design Dynamic Island napříč celou letošní řadou iPhonů. Očekává se, že i model SE nové generace bude mít stejný „výřez“ ve tvaru pilulky.

Nyní, v nové zprávě, Apple hodlá zcela opustit Dynamic Island ve prospěch technologie fotoaparátu pod displejem v budoucích iPhonech. Korejský dodavatel LG Innotek zahájil pokročilý vývoj systému UPC (under-panel camera).

Hlavním problémem UPC je ztráta propustnosti světla oproti stávajícím selfie kamerám. Jednoduše řečeno, kamery v displeji produkují obraz nízké kvality, protože přes zobrazovací plochu prochází méně světla. Aby se tomu zabránilo, LG Innotek pracuje na speciálním systému čoček. Řešení korejského dodavatele vám umožní snížit zkreslení a zvýšit faktor intenzity světla kolem optického modulu.

Zpráva uvádí, že si budeme muset ještě dlouho počkat, než se technologie fotoaparátu pod displejem objeví v iPhonu. Očekává se, že Apple představí technologii Face ID pod panelem v iPhone 17 v roce 2025. První full-screen iPhone s UPC může debutovat v roce 2027 s iPhone 19.

Zdroj: Beebom, MacRumors, redakce