Apple zase zmatkuje: Jeden problém s iPadem vyřešen, ale objevil se další

Jak se vyrovnat s nepřehlednou nabídkou produktů? Společnost Apple usoudila, že bude nejlepší udělat v nabídce ještě větší zmatek.

Apple měl doposud řadu pro stylusy iPad. První Apple Pencil se nabíjí po připojení do Lightning portu tabletu. Druhý bezdrátově, když se připojí k pouzdru.

Loňský iPad (10. generace) však nemá ani Lightning port, ani pouzdro umožňující bezdrátové nabíjení. Apple se rozhodl tento problém vyřešit tak, že k nekompatibilnímu stylusu připojil adaptér.

Doporučený způsob nabíjení stylusu od společnosti Apple vyžadoval sejmutí krytky z tužky, nasazení adaptéru, připojení adaptéru ke kabelu a připojení druhého konce kabelu k iPadu. Jak by řekl klasik – může to znít idiotsky a vypadat idiotsky, ale nenechte se zmást zdáním, protože to opravdu idiotské je.

Apple mezitím představuje třetí stylus

K Apple Pencil (1. generace) a Apple Pencil (2. generace) nyní přibývá třetí stylus, který se jmenuje Apple Pencil (USB-C).

Výklopná konstrukce nového pera skrývá port USB-C, který umožňuje nabíjení pomocí běžného kabelu. A protože standard USB-C už podporují i nové iPhony, iPady, MacBooky nebo AirPody, uživatelé ani nebudou muset žonglovat s různými kabely. Teoreticky skvělé, že?

Problém je v tom, že Apple má v současné době v nabídce tři různé stylusy pro iPad, z nichž každý používá jiný standard nabíjení a každý je kompatibilní s jinou skupinou tabletů.

Situaci komplikuje skutečnost, že tablety Apple (na rozdíl například od iPhonů) nejsou jasně očíslovány. Obchodní názvy všech generací iPadu jsou prostě „iPad“, takže mnoho zákazníků ani neví, kterou verzi má.

Zdroj: Apple, Mynexttablet, redakce