ASUS omylem odhalil novou vlajkovou loď ZenFone 9 Compact

Společnost ASUS omylem sdílela video ZenFone 9 na YouTube. Ačkoli bylo video mezitím staženo, zachytila ho hongkongská redakce Tech Going.

Společnost Asus využila své zkušenosti s notebooky a periferními zařízeními pro PC k výrobě zajímavých chytrých telefonů, jako je ROG Phone 6. Kromě řady ROG určené pro hráče prodává Asus také svou vlajkovou řadu ZenFone, která je sice mnohem méně populární, a to i přes vzácné a pozoruhodné funkce, včetně fotoaparátů, které se mohou překlopit o 180°.

S poslední řadou ZenFone 8 představil Asus také smartphone se specifikacemi vlajkové lodi. Zdá se, že tento trend bude pokračovat s modelem ZenFone 9, který nedávno neunikl nikomu jinému než samotnému Asusu. 

Kromě toho, že nově uniklé video nám poskytuje plnohodnotný pohled na design chystaného kompaktního vlajkového smartphonu, odhaluje také mnoho jeho specifikací. Vzhledem k tomu, že model iPhone mini bude letos pravděpodobně vyřazen, zdá se, že toto je nejlepší volba pro kompaktní smartphone, pokud po něm opravdu toužíte.

Podle uniklého videa používá ZenFone 9 50megapixelový hlavní fotoaparát se snímačem Sony IMX766. Fotoaparát je vybaven šestiosou optickou stabilizací obrazu (OIS) podobnou gimbalu, která by měla zajistit plynulé otáčení bez chvění při nahrávání videa. Na rozdíl od běžné OIS, při níž se snímač pohybuje při pohybu telefonu, gimbalová OIS stabilizuje obraz při mírném naklonění telefonu, čímž zajišťuje, že se fotoaparát bude i nadále kalibrovat v reakci na sebemenší pohyb.

Velikost displeje se oproti předchozí generaci nezměnila a ZenFone 9 bude údajně také vybaven 5,9palcovým AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Mezi další vnější prvky telefonu patří také boční snímač otisků prstů a přejetí prstem umožní posouvat stránky nahoru a dolů. Zajímavostí je, že ZenFone 9 bude vybaven konektorem pro sluchátka a možná bude jediným vlajkovým smartphonem, který jej ještě bude mít.

Uvnitř ZenFone 9 se údajně nachází čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, který je stejný jako u jeho bestiálního sourozence ROG Phone 6. Jako kompromis menšího provedení má smartphone baterii s kapacitou 4 300 mAh, což lze považovat za menší než u většiny ostatních vlajkových zařízení. O rychlosti nabíjení se zatím nikdo nezmínil, ale můžeme očekávat, že bude minimálně 30W, což ZenFone 8 podporoval.

Nakonec video ukazuje také několik doplňků pro ZenFone 9, včetně odolného pouzdra a perforovaného ohebného pouzdra, které umožní přidat na něj další příslušenství, například malou peněženku. Očekává se, že Asus ZenFone 9 bude dodáván ve čtyřech barvách: červené, bílé, modré a černé. Co se týče ceny a uvedení na trh, nejsou zatím žádné informace, ale očekáváme, že se objeví již brzy, protože marketingová prezentace je podle všeho již připravena.

Zdroj: androidpolice.com