Baterie telefonu Nokia G11 má zvládnout 3 dny provozu, ale nevydrží ani víkend

„3denní výdrž baterie.“ Přesně tato slova jsou uvedena na webových stránkách společnosti Nokia u modelu Nokia G11.

Toto tvrzení je na webových stránkách společnosti Nokia uvedeno s výhradou, ale vysvětlení v dolní části stránky vám spíše dodá ještě větší jistotu, že baterie G11 s kapacitou 5 050 mAh zvládne alespoň víkend.

Uvádí se v něm: „Třídenní testování baterie bylo provedeno pomocí testu reálného používání společností HMD Global. Test zahrnoval aktivní používání zařízení po dobu pěti hodin denně s novou baterií.“

Používání zahrnovalo hraní her, streamování videa, volání, posílání SMS, prohlížení webu a používání aplikací, jako jsou sociální sítě, zprávy, navigace a hudba. Test byl proveden s běžným nastavením zařízení v osvětleném vnitřním prostředí. Zařízení bylo ponecháno přes noc v pohotovostním režimu.

V pátek v devět hodin ráno byl nabitý a připravený k práci a v sobotu večer už byl na pokraji sil. Asi si říkáte, že baterie telefonu byla zatížena několika hodinami hraní her a sledování videa. Nebyla, a právě proto nemá téměř žádnou šanci dosáhnout tří dnů.

Optimistický marketing, vysoce kontrolované testovací prostředí nebo dokonce pochybný recenzní telefon, to vše je možné. Může to však mít co do činění i s procesorem, modemem a softwarem.

Telefon Nokia G11 byl používan převážně bez Wi-Fi, přes den se spoléhalo na signál 4G LTE, večer se pak přešlo na Wi-Fi. Signál je v místě průměrný, takže modem se možná musel někdy více snažit, aby udržel spojení, ale nikdy nevypadával. Nokia G11 nepoužívá procesor Qualcomm ani MediaTek, ale čipset Unisoc T606 a 3 GB paměti RAM.

Podle stránky se specifikacemi modelu podporuje telefon všechna potřebná pásma pro připojení k síti a poskytuje dobrý 3G a 4G příjem, a i když společnost Unisoc (dříve Spreadtrum) není tak známá, stále se jedná o zkušenou firmu.

Přesto Nokia G11 během jediného 40minutového hlasového hovoru ztratila asi 15 % svého nabití. Za dobu, co se telefon používal, se také projevovaly značné chyby. Špatně optimalizovaný telefon nikdy dobře nevyužije dostupnou energii, a to může mít vliv na schopnost Nokie G11 podpořit tvrzení společnosti Nokia.

Zdroj: digitaltrends.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *