Beeper Mini umožňuje používat iMessage v systému Android novým způsobem

Beeper Mini je nová aplikace vyvinutá společností Beeper, která umožňuje uživatelům systému Android posílat zprávy iMessages uživatelům iPhonu.

Zajímavé je, že aplikace vychází z výzkumu šestnáctiletého středoškolského studenta, který reverzním inženýrstvím vytvořil iMessage od společnosti Apple, a umožňuje tak jakémukoli zařízení a systému Android a Windows posílat zprávy pomocí tohoto uzavřeného standardu.

Aplikace Beeper Mini funguje jinak než ostatní podobné služby, které vyžadují, aby uživatel měl Apple ID, a v podstatě používají počítač Mac jako zprostředkující server pro odesílání zpráv prostřednictvím iMessage.

V souladu s tím musí uživatel svěřit svůj účet službě, což vytváří bezpečnostní rizika. Beeper trvá na tom, že jeho aplikace odesílá iMessages přímo na servery společnosti Apple, čímž obchází nutnost přenášet Apple ID na hostitelskou službu Macu. Beeper také tvrdí, že nemá přístup ke zprávám, kontaktům ani heslům Apple ID uživatelů.

Program se připojuje k serverům společnosti Apple stejně jako iPhone a jeho kód bude otevřený, aby se výzkumníci v oblasti bezpečnosti mohli ujistit, že je používání Beeper Mini bezpečné.

Spuštění programu vyvolává otázky, jak rychle bude Apple schopen na jeho výskyt reagovat a zda bude schopen tuto díru v systému odstranit. Koneckonců Beeper již téměř tři roky pracuje s méně bezpečným replikátorem iMessage bez jakýchkoli problémů ze strany Applu.

Beeper Mini stojí 2 dolary měsíčně a v současné době nabízí přístup pouze k iMessage, do budoucna však plánuje integraci dalších chatovacích služeb. Společnost uvádí, že její strategií je vytvořit jednu aplikaci pro komunikaci s kýmkoli na celém světě.

Zdroj: 9to5google, The Verge, redakce