Biokosmetika: Co to je a jaké jsou její vlastnosti?

Přírodní produkty poskytují naší pokožce výhody a vlastnosti. Biokosmetika je ideální volbou pro péči o tělo, vlasy a obličej, protože používá pouze 100% rostlinné a organické složky. Objevte s námi, co je to biokosmetika a jaké jsou její vlastnosti.

Biokosmetika jsou takové výrobky pro péči o pleť, které jsou vyrobeny z přírodních složek a rostlinného původu. Ty navíc pocházejí z ekologických a biologických plodin. Ekologická kosmetika je nejen ohleduplná k naší pleti, ale také se spravedlivě chová k přírodě a zvířatům, protože se na nich neprovádí testování.

Jaké jsou vlastnosti biokosmetiky?

Aby mohl být kosmetický přípravek považován za BIO, musí splňovat řadu charakteristik:

  • 99 % jeho složek musí být rostlinného původu a organického původu.
  • Pokud se používají ekologické plodiny, neobsahují pesticidy ani chemické látky.
  • Všechny jeho složky jsou přírodní, takže konzervanty, barviva, silikony a další umělé a syntetické látky nejsou součástí biokosmetiky.
  • Není testována na zvířatech.
  • Obaly jsou recyklované nebo recyklovatelné.
  • Vliv výroby biokosmetiky na životní prostředí je minimální, stejně jako další procesy, jako je přeprava a skladování.

Je biokosmetika účinná?

V posledních letech se bio výrobky a BIO staly populárními a stále více lidí hledá tato označení na zboží, které kupují, a to jak na potravinách, tak na kosmetice. Jsou však skutečně účinné, nebo se jedná o módní výstřelek?

Biokosmetika obsahuje přírodní složky, takže se vyhýbá alergiím a dalším dermatologickým problémům. Účinnost ekologické kosmetiky závisí na jejím složení a látkách, které obsahuje. Esenciální oleje však mají řadu účinných látek, které na pokožku působí účinněji než jiné chemické prvky.

Ponořte se do světa přírodní krásy s Ekokočkou, kde biokosmetika oživuje vaši pokožku a duši. Každý produkt je pečlivě vybrán a vytvořen s láskou k přírodě a ohledem na vaše individuální potřeby.

S důvěrou v české produkty a domácí výrobu je garantována kvalita každého kousku. Nechte se hýčkat vůněmi a přírodní péčí, která obnovuje vaši krásu a harmonii. Ať už jste kdekoliv, zásilková služba Ekokočky vám přinese tyto přírodní poklady přímo do vašeho domova.