Bizarní video: Žena překousla bezpečnostní kabel a ukradla iPhone 14 Plus z obchodu

Na šílených záběrech z bezpečnostních kamer v čínském obchodě byla zachycena žena, která překousla bezpečnostní kabel a ukradla iPhone 14 Plus.

Žena se opřela o displej smartphonu a pak se pokusila obejít poplašný systém tím, že překousla bezpečnostní kabel, dokud se nepřetrhl. Aby nevzbudila podezření, předstírala, že si prohlíží obrazovku iPhonu 14 Pro, jako by to běžně dělal zákazník při testování zařízení.

Podle vedoucího obchodu se během loupeže spustil alarm. Zaměstnanci však nepodnikli žádné kroky, protože si po přiblížení k ženě nevšimli ničeho neobvyklého. Když žena odešla z obchodu s iPhonem v tašce, pracovníci obchodu si všimli chybějícího telefonu a překousnutého kabelu.

Po 30 minutách od spáchání trestného činu byla zalarmována policie a žena byla dopadena. Záznam z bezpečnostní kamery stačil policii k tomu, aby ženu vypátrala a zatkla přímo u ní doma. Zatím nejsou známy žádné informace o obvinění, ale pokud je někdo v Číně přistižen při krádeži, může být odsouzen k veřejnému dohledu jako nejméně závažnému trestu nebo k doživotnímu vězení, v závislosti na závažnosti trestného činu.

Zdroj: India Today, SCMP, Apple Insider, redakce