BlackBerry: Byl zveřejněn trailer k filmu, který ukazuje vzestup a pád prvního chytrého telefonu na světě

Film BlackBerry, který bude uveden do kin 28. dubna 2023, ukazuje raketový vzestup a pád prvního chytrého telefonu na světě, jak uvádí server Daily Mail.

Trailer začíná v roce 1996, kdy spoluzakladatelé Mike Lazaridis a Douglas Fregin předkládají investorovi Jimu Balsilliemu nápad na kombinaci mobilního telefonu a e-mailového zařízení. Zařízení by fungovalo na volném bezdrátovém signálu po celé Severní Americe.

Příběh sleduje jejich vztah, uvedení prvního zařízení Blackberry na trh, právní spory a ztrátu dominantního postavení giganta v oblasti chytrých telefonů na trhu ve prospěch společností Apple a Samsung.

V hlavních rolích filmu BlackBerry se objeví Jay Baruchel (Mike Lazaridis), Glenn Howerton (Jim Balsillie), Rich Sommer (Paul Stannos), Michael Ironside (Charles Purdy), Michelle Giroux (Dara Frankel), SungWon Cho (Ritchie Cheung), Saul Rubinek (John Woodman) a Cary Elwes (Carl Yankowski).

Mike Lazaridis, kanadský podnikatel, založil společnost BlackBerry, která vytvořila a vyráběla bezdrátové kapesní zařízení BlackBerry. Vše začalo poté, co společnost Research In Motion (RIM) vyvinula technologii čárových kódů pro film a zisky z tohoto podniku vložila přímo do výzkumu bezdrátového přenosu dat. To vedlo k uvedení bezdrátového mobilního zařízení BlackBerry v roce 1999 a jeho rozpoznatelnější verze o tři roky později.

Zdroj: dailymail.co.uk, redakce