Bývalý designér Mercedesu oživuje hodinky Samsung Galaxy Watch Ultra a sluchátka Galaxy Buds 3

Hodinky Samsung Galaxy Watch Ultra a sluchátka Galaxy Buds 3 navrhl bývalý designér značky Mercedes-Benz. Tyto produkty budou uvedeny na trh 10. července v Paříži. Před odhalením prozradil jeden ze zasvěcených pracovníků společnosti Samsung, jak jsou tyto produkty zpracovány pomocí radikálního redesignu.

Chystané hodinky Samsung Galaxy Watch Ultra a sluchátka Galaxy Buds 3 navrhl Hubert Lee. Ten pracoval ve společnosti Mercedes-Benz více než dvacet let a zastával pozici šéfa oddělení designu. Pozoruhodné je, že Lee nastoupil do společnosti Samsung v prosinci 2022.

Nástup na konci roku 2022 nepřinesl do designové strategie společnosti Samsung žádnou výraznou změnu. Oficiální zkušenosti však nyní nasazuje do produktů, které přijdou na trh příští měsíc. Dozvěděli jsme se, že řada Galaxy S25 bude obsahovat zásadní vylepšení designu v řadě.

Společnost Samsung v prosinci 2022 prozradila, že Lee povede tým MX Design Team, který je zodpovědný za tvorbu produktů Galaxy, jako je řada S, Z, Galaxy Tab, Galaxy Watch a další. Jeho jedinečná a vizionářská perspektiva pomůže utvářet vzhled a dojem z produktů Galaxy a bude stavět na výrazném designérském přístupu.

Galaxy Watch Ultra budou první chytré hodinky s označením Ultra od společnosti Samsung. Budou mít nejpokročilejší hardwarové a softwarové možnosti. Společnost může také pohánět některé výjimečné funkce související se zdravím a wellness, aby se mohly odlišit od konkurentů.

Galaxy Watch 7 a Watch 7 Classic mají také podobný design jako jejich předchůdci. Pokud chcete design vylepšit, budete muset zaplatit dvojnásobnou cenu a pořídit si model Ultra. Přestože jsou vybaveny hranatým rámem se zaoblenými okraji, displej zůstane kruhový.

Když už mluvíme o Galaxy Buds 3, budete mít k dispozici design inspirovaný sluchátky Apple AirPods. Výsledkem bude výrazně lepší zážitek z telefonování, a to díky nožičkám a průduchům podobným AirPods. Zvýšit by se mohla také kapacita baterie, která využije další prostor v těle.

Zdroj: SamMobile, Samsung, redakce