Chystáte se kupovat starší iPhone? Dejte si pozor na softwarovou podporu

Koupě nového iPhonu příliš neznamená, pokud na něj nelze nainstalovat nejnovější verzi systému iOS. Nejstaršími iPhony, které podporují aktuální iOS 15, jsou iPhone 6s a iPhone 6s Plus z roku 2015. To se však změní s příchodem iOS 16 koncem tohoto roku.

Chystaná aktualizace, která je v současné době ve fázi beta, zruší podporu telefonů iPhone řady 6s, iPhone řady 7 a první generaci iPhonu SE. Po provedení změny se nejstaršími podporovanými iPhony stanou iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus z roku 2017. Na základě současné praxe se jedná o tři iPhony, které v roce 2023 s příchodem systému iOS 17 ztratí podporu aktualizací.

Nakonec se produkty Apple stanou „zastaralými“ nebo „vintage“. Rozdíly mezi nimi jsou minimální, ale důležité. Vintage modely již nejsou distribuovány společností Apple a jejich stáří se pohybuje mezi pěti a sedmi lety. V některých případech, ale ne ve všech, jsou iPhony z této kategorie opravitelné a jsou k dispozici náhradní díly. Naproti tomu zastaralé modely jsou zařízení, která společnost Apple přestala distribuovat k prodeji a na která již není k dispozici servis ani náhradní díly.

Mohlo by vás také zajímat: Výběr nejlepších Apple iOS telefonů

Pokud si chcete koupit starší telefon, který už Apple nenabízí, měli byste zvážit několik posledních modelů řady Pro. Nezapomeňte, že to byly nejlepší iPhony, které jste si mohli koupit, když byly poprvé oznámeny. Proto iPhone 11 Pro a iPhone 12 vřele doporučujeme, pokud najdete nové ve slevě.

Podtrženo a sečteno, při koupi iPhonu, který nejlépe odpovídá vašim potřebám a rozpočtu, se snažte vyhnout telefonům, které jsou společností Apple považovány za zcela zastaralé.

Zdroj: imore.com