Chytré hodinky by byly ideálním místem pro oživení hry Tamagotchi z 90. let

Vlastnili jste v dětství Tamagotchi? Chov virtuálního zvířátka na chytrých hodinkách by vás mohl motivovat k tomu, abyste udělali co nejvíce kroků a zůstali fit.

Systémy WearOS a WatchOS nabízejí několik her pro chytré hodinky a mají skupinu hráčů, kteří preferují hádanky a arkádové hry na malých obrazovkách. Virtuální zvířátko na ciferníku je hra, která by mohla být pro chytré hodinky ideální.

Virtuální zvířátka z 90. let by se mohla vrátit jako roztomilý způsob, jak být odměněn nebo potrestán za cvičení. Buď na ciferníku fitness hodinek, nebo v aplikaci chytrých hodinek by se mohl objevit třeba malý Pikachu, který reaguje na vaši aktivitu.

Pokud byste ušli například 500 kroků za hodinu, viděli byste animaci vašeho zvířete, například zvedání činek nebo plavání. Pokud byste se však celý den jen váleli, vaše virtuální zvířátko by leželo a tvářilo se nevrle. Pokud byste ho zanedbávali po určitou dobu, odešlo by a museli byste začít znovu s novým zvířátkem.

Abyste zachytili původní atmosféru Tamagotchi, museli byste ho krmit, bavit se s ním a uklízet po něm, jinak by mohl onemocnět nebo dokonce zemřít. Bylo by také možné ho synchronizovat s telefonní aplikací pro stanovení cílů a být odměněni za splnění různých druhů aktivit, nejenom fitness.

Zdroj: Wikipedia, Android Central, redakce