Chytrý řemínek pro Apple Watch pravděpodobně unikl v patentové přihlášce

Chytrý řemínek pro Apple Watch se senzory pro sledování zdravotního stavu by vám v budoucnu možná mohl zachránit život.

Nedávno schválená patentová přihláška možná takové příslušenství odhalila a ke komunikaci s hodinkami Apple Watch by sloužil zabudovaný identifikační prvek, jak uvádí server Techeblog. Fotodetektory na hodinkách Apple Watch by se používaly k detekci identifikačního prvku pomocí světelného zdroje v zorném poli biosenzoru.

Optické (např. PPG) snímače by mohly být použity k výpočtu různých zdravotních ukazatelů, jako je srdeční frekvence, rychlost dýchání, úroveň okysličení krve, odhad objemu krve, krevní tlak nebo kombinace těchto měření.

„Jak je znázorněno na obrázku FIG. 3, zařízení Apple Watch může obsahovat zdroj světla #122 a biosenzor #124, například fotodetektor, které jsou umístěny na spodním povrchu #120 pouzdra hodinek (#102) a tvoří fotopletysmografický („PPG“) senzor. V některých případech může být snímač PPG konfigurován tak, aby detekoval změny objemu krve na základě odraženého světla, a na základě analýzy odraženého světla lze určit jeden nebo více fyziologických parametrů uživatele,“ uvádí server Patently Apple.

Zdroj: techeblog.com, redakce