Deformace na displeji Galaxy S23 Ultra není vada, tvrdí Samsung

Několik uživatelů telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra si všimlo podivné deformace displeje telefonu, jak uvádí server Phone Arena.

Na Redditu, v komunitě Samsung a na Twitteru se objevují stížnosti na bublinový efekt v pravé nebo levé dolní části obrazovky telefonu, přičemž uživatelé se ptají, zda nedostali vadný přístroj. Společnost Samsung nyní vyjasnila situaci a uvedla, že s displejem telefonu S23 Ultra není nic v nepořádku, a to i přes viditelný útvar na displeji.

Podle společnosti se některé části obrazovky Galaxy S23 Ultra mohou zdát zmačkané nebo stlačené, když na ně posvítíte silným světlem. Důvodem je proces lisování kvůli vodotěsnosti a odolnosti proti prachu. Displej Galaxy S23 má několik vrstev skla připevněných přímo k zobrazovacímu panelu. Právě to způsobuje tento efekt na displeji, jak vysvětlila společnost.

Společnost Samsung má na svých tchajwanských webových stránkách také stránku podpory, na které dále vysvětluje stopy naskládaných čar a jejich uspořádání na displejích svých telefonů. „Jedná se o normální jev, který nemá vliv na funkci a životnost výrobku,“ píše Samsung ve svém příspěvku.

Zdroj: phonearena.com, redakce