Detekce pádu v iPhonu 14 se nechtěně spouští na horské dráze a volá záchranné služby

Nová funkce Crash Detection (detekce pádu) pro iPhone 14 a Apple Watch 8, SE 2 a Ultra má určit, kdy se uživatelé mohli stát účastníky dopravní nehody, ale zřejmě nepracuje správně.

Podle zprávy deníku Wall Street Journal se funkce spouští, když majitelé iPhonu 14 a nových hodinek Apple Watch jedou na horské dráze v zábavních parcích ve Spojených státech. Protože uživatelé oznámení neodmítají, byly automaticky kontaktovány záchranné služby.

WSJ uvádí, že to bylo zdokumentováno nejméně šestkrát během několika týdnů, kdy byl telefon k dispozici. V některých případech byl také upozorněn kontakt majitele určený pro případ nouze. Dokážete si představit, že byste takové upozornění obdrželi jako určený kontakt majitele iPhonu?

V důsledku tohoto jevu společnost Apple trochu podrobněji popsala, jak detekce nárazu funguje. V podstatě je to možné díky novému gyroskopu a akcelerometru v nových modelech Apple Watch a iPhone. Tato technologie dokáže detekovat sílu 256 Gs.

Apple k určení, že jste v autě, využívá funkce, jako je připojení Bluetooth a připojení CarPlay. Naslouchá také zvukům silnice a motoru a tomu, že vaše zařízení zachycuje spoustu různých Wi-Fi routerů.

A pokud jde o to, proč to špatně funguje? No, to zatím není příliš jasné, ale dokážeme si představit, že se to časem zlepší. Jen se snažte nevyděsit své blízké tím, že budete mít hodinky na ruce nebo telefon v kapse na horské dráze, co říkáte?

Zdroj: trustedreviews.com