Exkluzivní uniklé snímky zřejmě ukazují první chytré hodinky od Googlu

V jedné z restaurací v USA byly zřejmě nalezeny hodinky Google Pixel Watch a snímky, které zdroj zaslal serveru Android Central, vypadají jako první chytré hodinky společnosti Google.

Server Android Central si prohlédl snímky hodinek, které by mohly být oznámeny během konference Google I/O příští měsíc. Je možné, že samotné hodinky by mohly být vydány společně s telefonem Pixel 7.

Anonymní zdroj uvedl, že hodinky, které by mohly být testovacím modelem pro interní tým Pixel, byly nalezeny v restauraci. Tento únik velmi připomíná situaci, kdy server Gizmodo informoval o prototypu iPhonu 4, který byl ztracen a nalezen v baru. Telefon byl maskován tak, aby vypadal jako iPhone 3GS.

Pokud jsou snímky pravé, je to poprvé, co jsme viděli údajné hodinky přezdívané „Rohan“. Server 9to5Google našel kód ukrytý v aktualizaci společnosti Google, který naznačuje, že hodinky Pixel Watch budou používat čipovou sadu Exynos, a nikoli model Snapdragon, který se nachází ve většině hodinek způsobilých pro systém Wear OS 3.

Předchozí zvěsti naznačovaly, že hodinky budou mít otočnou korunku a případně dvě skrytá tlačítka. Z fotek je to trochu těžké poznat, ale pokud se jedná o hodinky, o kterých se hovoří, pak je vedle korunky určitě alespoň jedno tlačítko.

Zdá se, že pásek hodinek je proprietární pásek od Google a vypadá velmi podobně jako silikonové sportovní pásky pro Apple Watch. To by mohlo znamenat, že se možná dočkáme mnoha dalších barev. Vypadá to také, že se připevňuje přímo k pouzdru hodinek.

S hodinkami nebyla zanechána žádná nabíječka, ale je možné, že by se hodinky daly nabíjet ze zadní strany pouzdra. Tímto způsobem se nabíjejí také chytré hodinky Fitbit Versa 3 a Sense (Fitbit vlastní společnost Google) a Apple Watch. Spodní část vypadá kovově, ale působí, jako by byla potažena sklem.

Zdroj uvedl, že při pokusu o zapnutí se nic nestalo, jen se objevilo logo bootování. To pravděpodobně znamená, že v hodinkách ještě není nainstalován operační systém. Víme, že Google bude používat nový systém Wear OS 3 vyvinutý společně se společností Samsung.

Poslední věc, kterou je třeba zmínit, je, že neznáme regiony, ve kterých Google plánuje hodinky vydat, ale je možné, že to bude Severní Amerika, Kanada a Evropská unie.

Zdroj: androidcentral.com