Extrémní fotografie a 8K video: Samsung oznamuje nový 200Mpx snímač HP2 pro Galaxy S23 Ultra

V loňském roce Samsung uvedl na trh 200megapixelový snímač HP1, který se však do chytrých telefonů společnosti nedostal.

Jak uvádí server The Verge, společnost Samsung několik týdnů před představením nové řady Samsung Galaxy S23 oznámila již druhou generaci tohoto fotoaparátu, která dostala název HP2.

Při zachování rozměrů 108megapixelového fotoaparátu použitého v posledních dvou vlajkových smartphonech výrobce by měl být HP2 použit již v modelu S23 Ultra. Tento snímač kombinuje pixely, stejně jako většina moderních konkurentů, což umožňuje zmenšit velikost snímku a zlepšit jeho kvalitu, zejména za špatných světelných podmínek.

HP2 bude nabízet varianty s rozlišením 50 MP (1,2 μm) nebo 12,5 MP (2,4 μm). Bude také natáčet video v rozlišení 8K (33 MP). Spolu s tím takový snímač zahrnuje všechny dostupné pixely pro zaostřování v tmavých situacích. A nová technologie HP2 Dual Vertical Transfer Gate (D-VTG) sníží rozmazání obrazu a zlepší barvy za jasných podmínek.

Přestože společnost neuvádí, kdy přesně se takový snímač objeví, je uvedeno, že jeho masová výroba začne brzy, což je jen stěží náhoda vzhledem k vydání modelu S23 Ultra.

Zdroj: theverge.com, redakce