Fascinující pohled na recyklačního robota Daisy společnosti Apple, který rozebírá iPhony

Recyklační robot Daisy od společnosti Apple byl navržen speciálně pro demontáž různých modelů iPhonů, jak uvádí server Techeblog.

Konkrétně se jedná o 200 zařízení za hodinu a 1,2 milionu ročně. Dokáže například dostat ven šroubky, vyjmout baterie, roztřídit různé moduly, a když je to nutné, dokonce i zmrazit součástky. Podle zástupce společnosti Apple jsou současné modely iPhonu vyrobeny z 20 % z recyklovaných materiálů a budoucí zařízení budou nakonec vyráběna ze 100 % z recyklovaných dílů.

Daisy obsahuje revoluční technologii založenou na tom, co se Apple naučil od Liama, svého prvního demontážního robota uvedeného na trh v roce 2016. Některé součásti robota Liam lze skutečně nalézt v robotu Daisy a použít je k třídění vysoce kvalitních komponent pro recyklaci.

„Ve společnosti Apple neustále pracujeme na chytrých řešeních, která řeší změnu klimatu a šetří vzácné zdroje naší planety. U příležitosti Dne Země se snažíme našim zákazníkům co nejvíce usnadnit recyklaci zařízení a udělat něco dobrého pro planetu prostřednictvím služby Apple GiveBack. Jsme také nadšeni, že můžeme Daisy představit světu, protože představuje to, co je možné, když se potkají inovace a ochrana přírody,“ řekla Lisa Jacksonová, viceprezidentka společnosti Apple pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy.

Zdroj: techeblog.com, redakce