Flashback: Casio SF-A10 (1996)

Digitální diář SF-A10 od Casia byl uveden na trh v roce 1996. Pro mě osobně to byla první databanka, se kterou jsem se v životě dostal do styku. Vlastnil ji můj strýc, kterému jsem ji jako malý vždycky bral a šťoural jsem se v ní. Dost možná jsem mu ji nakonec i pokazil.

Tento diář měl pěkný grafický displej s ikonkovým menu, velikost paměti byla 32 KB a napájel se klasicky dvěma knoflíkovými bateriemi typu CR2032. Jedna se starala o napájení zařízení a druhá sloužila jako záložní baterie. V ruce působí zařízení docela bytelně, avšak víko po čase začíná vrzat. Pevnost kloubů naštěstí zůstává v pořádku, takže jde víko otevírat stále pěkně ztuha.

Casio SF-A10 oplývá standartními funkcemi jako je telefonní seznam, poznámky, kalendář apod. Zajímavé je rozdělení telefonního seznamu na dvě samostatné kategorie. Jeden slouží pro ukládání soukromých čísel a druhý pro čísla pracovní. Další zajímavě zpracovanou funkcí je světový čas, který je zpracován krásně graficky a při procházení světových měst se posouváte ukazatelem na „mapě světa“.

Bohužel se mi zatím nepodařilo zjistit, jakou hodnotu měla tato databanka v době jejího prodeje.

Operační systém:Firmware
Rozměry a váha:120 x 82.5 x 12.7 mm; 89 g
Paměť pro data:32 KB
Displej:Grafický, monochromatický LCD
Zvuk:piezo
Napájení:2x CR2032 (hlavní a záložní)
KonektivitaPropojení pomocí kabelu SB-62
Funkce2x Telefonní seznam
Schůzky (s upozorněním)
Kalendář
Poznámky
Domácí a světový čas
Konverze měn
Kalkulačka
Alarm
Tajná oblast (zabezpečená heslem)
Datová komunikace
Klávesnice42 gumových kláves
Dobová cena:N/A
Casio SF-A10 – parametry