Nová konzole Game & Watch od Nintenda na motivy videohry Zelda

K loňskému 35. výročí hry Super Mario Bros. vydala společnost Nintendo speciální edici Game & Watch, což byla řada kapesních LCD zařízení z 80. let, na kterých jste mohli hrát jednu velmi jednoduchou hru. Namísto jediného titulu obsahovalo zařízení k výročí Super Maria jak plnou verzi původní hry, tak i jeho pokračování, které je známé jako Super Mario Bros.: The Lost Levels.

Tento rok použilo Nintendo stejný trik a k 35. výročí vydalo konzoli Game & Watch: The Legend of Zelda. Stejně jako loňský model obsahuje barevnou obrazovku a plnohodnotné hry, ale výběr je velkorysejší. Obsahuje původní The Legend of Zelda a Zelda II: The Adventure of Link, obě původně vydané na NES. Obsahuje také hru The Legend of Zelda: Link’s Awakening, která vyšla na Game Boy v roce 1993, takže jde v podstatě o kolekci raných osmibitových Zelda her.

Samotná konzole je elegantně navržená, ale zároveň působí docela lacině. Je to malé zařízení velikosti dlaně s nápadnou zlatou přední stranou, zatímco zbytek zařízení je oděn do zeleného plastu. Na přední straně je barevný LCD displej o velikosti 2,36 palců. Je sice malý, ale zároveň vypadá skvěle. Při hraní hry Link’s Awakening je zážitek ze hry oproti původnímu displeji Game Boye, který neměl žádné podsvícení, mnohem lepší.

Na pravé straně zařízení se nachází moderní port USB-C pro nabíjení baterie a tlačítko napájení, nalevo najdete reproduktor a na zadní straně si potom můžete všimnou zajímavého detailu. Když máte zapnutý displej, tak přes zelený plast jemně prosvítá symbol Triforce.

K dispozici je několik různých režimů: hodiny, časovač a hra. Stisknutím tlačítka „game“ můžete přepínat mezi třemi tituly Zeldy, speciální verzí hry Vermin s motivem Linka (z Game & Watch z roku 1980) a časovačem.

Samotné hry jsou přesně takové, jak si je pamatujete; Link’s Awakening je v černobílé verzi, nikoliv v pozdější „DX“ verzi vydané pro Game Boy color. To však není vůbec na škodu, protože tyto původní verze se zdají být pro Game & Watch jako oslava 8bitového původu série správné.

Pro koho je vlastně toto zařízení za 1300 Kč určeno? Super Mario Bros. Game & Watch byl určen hlavně lidem, kteří si oblíbili především první hru Super Mario, ne sérii Super Mario obecně. Stejně tak The Legend of Zelda Game & Watch bude asi nejzajímavější pro někoho, kdo tyto původní hry miluje, protože na nich vyrůstal.