Google Pixel Fold nabízí režim tlumočníka na dvou obrazovkách pro živé konverzace

Google Pixel Fold s tloušťkou pouhých 5,8 mm je prozatím nejtenčím skládacím smartphonem na americkém trhu, jak uvádí server Techradar.

Je vybaven 5,8palcovým (2092 x 1080) vnějším displejem OLED, 7,6palcovým (2208 x 1840) vnitřním displejem OLED, čipem Google Tensor G2, 12 GB RAM, až 512GB interním úložištěm UFS 3.1 a baterií o kapacitě 4821 mAh s 30W rychlonabíjením.

Co se týče fotoaparátů, k dispozici je trojitý zadní snímač (48MP hlavní + 10,8MP širokoúhlý + 10,8MP teleobjektiv), 8MP vnitřní fotoaparát a 9,5MP selfie kamera.

„Díky režimu na stole můžete mít volné ruce, takže se můžete pohodlně usadit a relaxovat při sledování obsahu nebo pořizování fotografií či videí bez stativu. Režim na stole je užitečný zejména při práci s YouTube. V horní polovině se přehrává video a s nadcházející aktualizací aplikace získáte také ovládací prvky přehrávání ve spodní polovině,“ uvedla společnost Google.

To, co skutečně odlišuje Pixel Fold od ostatních skládacích smartphonů, je režim tlumočníka na dvou obrazovkách, který současně využívá vnitřní a vnější obrazovku k překladu živých konverzací. Překladač je již nyní poměrně rychlý a mohl by usnadnit konverzaci mezi dvěma lidmi, kteří by jinak měli problém komunikovat rychle a přirozeně, téměř v reálném čase.

Společnost Google uvedla, že funkce Dual Screen Interpreter bude určena pouze pro skládací telefony Pixel, takže nebude k dispozici na jiných skládacích telefonech, jako je Samsung Galaxy Z Fold 4. To může být způsobeno tím, že Google chce unikátní funkci ponechat pro svůj nový skládací telefon, nebo tím, že využívá schopnosti procesoru Tensor G2 vyrobeného společností Google, které pak nelze replikovat na jiném čipsetu.

Zdroj: techradar.com, digitaltrends.com, redakce