Hráč postavil funkční Game Boy Advance SP z LEGO kostek

Společnost Nintendo vydala Game Boy Advance SP v roce 2003 a o dvě desetiletí později postavil Miguel z YouTube kanálu Retro Stash Repairs funkční repliku této kapesní herní konzole ze stavebnice LEGO, jak uvádí server Nintendolife.

Aby byla kopie co nejméně objemná, bylo nutné dílky slepit k sobě, a ne je skládat na sebe jako obvykle. Miguel sice použil původní tlačítka L a R, ale k vytvoření drážek pro tlačítka i nabíjecího slotu bylo zapotřebí vrtačky.

Po nesčetných hodinách práce se LEGO Game Boy Advance SP hraje stejně jako jeho skutečný protějšek, protože používá původní základní desku. Nejúžasnější na tom je, že můžete na tuto konzoli dále stavět, tedy skládat nové dílky na ty stávající. Co se týče hmotnosti, originál váží 142 gramů a my si dokážeme představit, že tato konzole bude minimálně dvakrát těžší.

Je pravda, že se všemi těmi kostkami je design SP o něco robustnější, ale nemůžeme popřít, jak skvěle vypadá. A co je na tom nejlepší? Skutečně funguje!

Je to opravdu důstojná oslava geniální konzole, která právě dosáhla 20. narozenin. Na ochutnávku toho, co sestava nabízí, se můžete podívat ve video výše. Celé video ukazuje trochu víc ze Super Mario World v akci a také demonstruje, že všechna tlačítka fungují tak, jak mají.

Zdroj: nintendolife.com, redakce