Retro: HTC Windows Phone 8S – Neobvyklý telefon z roku 2012, který měl nadchnout teenagery

V říjnu 2012 přišel operační systém Windows ve verzi 8 a společnost HTC neusnula na vavřínech a přišla na trh se zařízením s poněkud neobvyklým názvem Windows Phone 8S by HTC.

Už podle názvu je jasné, jaký operační systém bije v srdci tohoto HTC. Musím přiznat, že i po tolika letech na mě toto HTC designově zapůsobilo. Jeho sice plastová, ale unibody konstrukce je famózní . Vše do sebe dokonale zapadá, nic neskřípe, nic nevrže.

Zajímavě je vyřešeno i vkládání SIM karet a microSD karet. Abyste se dostali ke slotům, musíte doslova odloupnout spodní kryt na zadní straně. A drží tam opravdu pevně.

Společnost HTC představila svůj model 8S ve více barevných verzích. Zaměření bylo jasné – mladí lidé. A to je to, co se značce dařilo. Přístroj měl velmi svižný chod díky dvoujádrovému procesoru Qualcomm s frekvencí 1 GHz (Snapdragon 4S). Kapacita paměti RAM je 512 MB a interní paměť má kapacitu 4 GB plus paměťové karty microSD. Díky tomu je Windows Phone 8S také velmi stabilní a rychlé zařízení s intuitivním ovládáním.

Zařízení mělo mladistvý design a disponuje veškerým potřebným vybavením pro mladé. Jediné dva mínusy, které jsem zaznamenal, jsou absence předního fotoaparátu a nevyužití LED diody ve sluchátku zařízení. V roce 2012, kdy lidé ke komunikaci používali Skype, považuji absenci přední kamery za velké mínus.

Dalším mínusem (i když to může být jen nedokonalost systému Windows) je, že když už HTC přidalo do telefonu malou nenápadnou diodu pro telefonování, proč by vás nemohla upozornit na zmeškané události nebo nepřijaté hovory? Jediné, na co vás upozorní, je kapacita baterie, když klesne pod 10 %. Ale jak jsem zmínil, může to být jen softwarový nedostatek.

HTC od začátku spolupracuje se společností Beats Audio a ani u modelu 8S nechybí zadní reproduktor od této společnosti. Je příjemně hlasitý a zvuk je čistý. Na zadní straně se nachází 5megapixelový fotoaparát s LED bleskem, který je doplněn spouští na pravé straně zařízení.

Z výbavy zmíním WiFi, Bluetooth, microUSB konektor pro nabíjení a přenos souborů, GPS a 3,5mm jack pro sluchátka. Jednoduše skvělé zařízení pro mladé.

Ve prospěch tohoto telefonu hovoří neuvěřitelný design, krásné unibody zpracování a přítomnost svižného systému Windows Phone 8. Osobně jsem 8S od HTC používal několik měsíců a vždy mi byl dobrým společníkem.V roce 2012 patřil 8S do kategorie zlaté střední třídy a tam se také hrdě zařadil.