Huawei Mate Xs 2 přichází s krásně propracovaným skládacím designem

Společnost Huawei je sice na dně, ale není mimo hru. Společnost právě vydala svůj nejnovější skládací telefon Huawei Mate Xs 2 a je to vážně nádhera.

Na rozdíl od nejlepších skládacích telefonů od Samsungu se Huawei rozhodl pro vnější skládací konstrukci, takže obrazovky jsou stále odkryté. To však také znamená, že displejů je celkově méně a ten na Mate Xs 2 vypadá opravdu skvěle. V zavřeném stavu je to 6,5palcový 120Hz OLED displej, který se otevře na 7,8palcový panel s ostrým rozlišením 2480 × 2200.

Huawei navíc tvrdí, že jeho vylepšený mechanismus pantů nabízí lepší odolnost a nezanechává viditelné záhyby, i když to už jsme slyšeli mnohokrát.

Telefon pohání čipová sada Qualcomm Snapdragon 888 s modemem 4G. Vzhledem ke vztahům Huawei s USA se společnosti stále nedaří získat 5G modemy od Qualcommu, takže si musí vystačit s tím, co má. Snapdragon 888 je však jen o jednu generaci pozadu za současnou várkou vlajkových lodí, takže výkon by měl stále obstát.

Na zadní straně je 50Mpx trojitý fotoaparát, který zahrnuje 13Mpx širokoúhlý a 8Mpx teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Na přední straně je jeden 10MP fotoaparát. V telefonu běží systém HarmonyOS 2 a samozřejmě nechybí ani integrace s Googlem.

Přístroj je k dispozici s 8 GB RAM a 256/512GB úložištěm nebo v konfiguraci 12GB/512GB. V závislosti na operační paměti je kapacita baterie 4600 mAh, respektive 4880 mAh. Zařízení podporuje 66W rychlé nabíjení, takže by teoreticky mělo vydržet déle a nabíjet se rychleji než Galaxy Z Fold 3. A stejně jako Z Fold 3 podporuje vstup perem pomocí M-Pen 2s od Huawei. Celkově to zní jako příjemný upgrade oproti Huawei Mate Xs.

Mate Xs 2 je prozatím k dispozici ke koupi v Číně a jeho cena začíná na 9999 jüanech, tedy v přepočtu zhruba 35 tisíc korun. Není jasné, zda bude nabízen i mimo Čínu.

Zdroj: gsmarena.com