I ve velkých mrazech ruce v teple

Jakmile začnou velké mrazy, trpí naše tělo zimou. Nejdříve jsou zasaženy části těla, které se hůř prokrvují – prsty.

Pokud rádi lyžujete, určitě mi dáte za pravdu, jak je nepříjemné, když vám zimou zkřehnou prsty a vy v nich ztratíte cit. Za chvíli už nevíte, zda ještě vůbec v ruce svíráte hůlku, nebo vám někde vypadla a vy o tom ani nevíte.

Takové stavy věru nejsou komfortní. Chlad se vkrádá nejprve nenápadně, prsty začnou studit, potom zebou. Pokud je hned nezahřejete, ztrácí se z nich cit a potom začnou nepříjemně bolet.

Nenechte své prsty mrznout a pořiďte si vyhřívané rukavice. Tato vychytávka od firmy Therm-ic skutečně funguje. Pokud už se nezahřejete ani sportovní aktivitou a ruce zebou, povolejte do zbraně silného spojence.

Jak to funguje

Vyhřívané rukavice Therm-ic jsou vybaveny topným tělesem, které se nachází kolem prstů. Baterie vydrží několik hodin dodávat topnému tělesu energii, aby byly vaše prsty v teple. Nejnovější modely jsou vybaveny vyhříváním Boost – výkonnější topné těleso dokáže dodat výraznou dávku tepla. Je třeba počítat s tím, že na plný výkon bude výdrž baterie kratší.

Pro sportovce, kteří potřebují mít cit v rukou, jako jsou cyklisté, horolezci či skialpinisté, jsou určeny tenčí vyhřívané rukavice. Díky kvalitnímu materiálu dobře padnou a neomezují v pohybu. Pro snazší úchop např. řídítek jsou rukavice vybaveny silikonovými pásky na prstech a dlaních.

Francouzským vyhřívaným rukavicím Therm-ic svěřil své ruce i nepálský šerpa Nirmal Purdža, který se vydal zdolat velehoru K2 v zimním období bez použití kyslíku. O moc horší podmínky stěží zažijete, tak neváhejte a zvolte ověřené vybavení. Uvidíte, že ve vyhřívaných rukavicích Therm-ic budete mít ruce v teple i po dlouhých hodinách strávených na svahu.

Teplé ruce dají vašim sportovním aktivitám zcela nový rozměr, možná dokonce změníte názor na chladné počasí, na které jste už dávno zanevřeli.