iPhone 15 bude používat „nejmodernější“ obrazový snímač od Sony pro lepší výkon při slabém osvětlení

V porovnání se standardními snímači zdvojnásobuje obrazový snímač Sony signál sytosti v každém pixelu, což mu umožňuje zachytit více světla a omezit tak podexpozici a přeexpozici. Nikkei uvádí, že je schopen lépe vyfotografovat obličej člověka i při silném protisvětle.

Společnost Sony používá polovodičovou architekturu, která umisťuje fotodiody a tranzistory do oddělených vrstev, což umožňuje použít více fotodiod. Není jasné, zda budou novou technologii snímačů využívat všechny modely iPhone 15, nebo zda ji Apple omezí pouze na vyšší modely iPhone 15 „Pro“.

V současné době zvěsti naznačují, že iPhone 15 Pro bude mít několik exkluzivních funkcí, které nebudou k dispozici ve standardních modelech iPhone 15, včetně aktualizovaného čipu A17, rychlejšího portu USB-C, větší paměti RAM a především aktualizované technologie fotoaparátu se zoomem.

Apple pracuje na periskopovém teleobjektivu, který zlepší možnosti optického zoomu iPhonu 15 Pro a umožní až 10násobný optický zoom, který se vyrovná některým smartphonům se systémem Android, které jsou na trhu. Popsaná technologie obrazového snímače Sony by byla pravděpodobně použita pro širokoúhlý fotoaparát, který Apple považuje za „hlavní“ fotoaparát iPhonu, protože Apple obvykle používá pro každý objektiv jinou technologii.

Zdroj: macrumors.com