iPhone 15 by mohl být oznámen už brzy. Co o něm víme?

Proslýchá se, že společnost Apple by mohla 13. září oznámit řadu iPhone 15. Podle zdrojů serveru 9to5Mac požádali mobilní operátoři své zaměstnance, aby 13. září přišli do práce. Důvodem je údajně oznámení významného smartphonu.

Jak tedy víme, že by se mohlo jednat o událost představení iPhonu 15? Samsung již oznámil své skládací telefony a očekává se, že Google přijde na scénu s novou generací telefonů Pixel až v říjnu. Lze tedy s jistotou říci, že nadcházející událost souvisí s Applem, respektive s oznámením iPhonu 15. Pro srovnání, iPhone 14 byl oznámen 7. září. Shodou okolností obě data připadají na středu.

Co zatím víme o iPhonu 15?

Apple údajně vybavil iPhone 15 a 15 Plus čipovou sadou A16 Bionic z modelů předchozí generace Pro. Vyšší telefony této řady, iPhone 15 Pro a Pro Max, budou poháněny novým SoC A17 Bionic. Další oblastí, která odlišuje modely Pro od běžných variant, je rámeček na boku telefonu, Apple údajně zvolil pro rámeček titan. Ostatní 2 modely si zachovají rám z nerezové oceli jako současná generace.

Zatímco řada iPhone 15 dostává vylepšení fotoaparátu napříč všemi modely s novým 48megapixelovým objektivem, model Pro Max dostává také periskopový objektiv pro optický zoom. Apple se vzdává staršího přepínače Ring/Silent ve prospěch akčního tlačítka, které si uživatelé budou moci nastavit pro různé akce; otevření fotoaparátu, zapnutí režimů přístupnosti, přepnutí tichého režimu atd.

Systém iOS 17 nabídne také některé nové funkce, jako je nová aplikace Journal, která má pomoci v duševní pohodě, kontaktní plakáty, Live VoiceMail, sdílení kontaktních informací NameDrop a další.

Displej smartphonů bude o něco větší díky tenčím rámečkům kolem obrazovky. Zařízení budou mít zakřivené hrany, na rozdíl od těch ostřejších u telefonů předchozí generace. Společnost Apple upouští od výřezu u všech čtyř modelů, protože řada iPhone 15 bude mít design Dynamic Island.

S portem Lightning se můžeme rozloučit, protože díky normám stanoveným Evropskou unií byla společnost Apple nucena přejít z proprietárního konektoru na port USB typu C pro nabíjení a přenos dat.

Zatímco iPhone 15 může být oznámen 13. září, mobil by mohl být k dispozici k předobjednání od 15. září. Neočekává se, že by se společnost Apple potýkala se zpožděním dodávek, jako tomu bylo v posledních 2 letech.

Systém iOS 17 by měl být vydán později v září, pravděpodobně ve třetím týdnu měsíce. macOS 14 Sonoma bude naopak pravděpodobně uveden v říjnu a podle předchozích 2 vydání bude pravděpodobně oznámen v pondělí posledního říjnového týdne.

Zdroj: 9to5mac, BGR, redakce