iPhone 15 Pro nakonec možná nedostane upgrade hlavního fotoaparátu

Příští modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max budou údajně vybaveny řadou různých aktualizací fotoaparátů, což je částečně způsobeno zjevným cílem společnosti Apple dále odlišit modely Pro od těch ostatních. Nová zpráva od Ming-Chi Kua, analytika společnosti Apple, však uvádí, že jedna z těchto údajných aktualizací fotoaparátu se nakonec nemusí uskutečnit.

V příspěvku na Twitteru Kuo uvedl, že podle jeho předpovědi nebudou modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max vybaveny novým zadním fotoaparátem „8P“ neboli s osmi plastovými čočkami. A to navzdory dřívějším zprávám z jiných zdrojů, které tvrdily opak.

„8P“ zde odkazuje na počet optických prvků v objektivu, takže iPhone 15 Pro má oproti iPhonu 14 Pro jeden optický prvek navíc. Přidávání prvků do objektivu má svá pro a proti, ale když výrobce vezme stávající konstrukci objektivu a přidá do ní prvky, dělá to obvykle proto, aby snížil zkreslení, což je důležité zejména u širokoúhlých objektivů.

Navzdory tomu, že modely iPhone 15 Pro tento nový upgrade fotoaparátu možná nedostanou, stále se připravuje větší změna zejména pro iPhone 15 Pro Max – nový periskopový objektiv. Tento nový periskopový objektiv bude údajně exkluzivně určen pro verzi iPhonu 15 Pro s větší obrazovkou, která se příští rok možná bude jmenovat iPhone 15 Ultra.

Pro ty, kteří neznají periskopové objektivy, je jejich základem hranol, který odráží světlo do několika vnitřních čoček v úhlu 90 stupňů vůči snímači fotoaparátu. Díky tomu je délka objektivu mnohem delší než u teleobjektivu, což má za následek mnohem lepší optický zoom. Teleobjektiv na modelech iPhone 13 Pro nabízí pouze 3x optický zoom a 15x digitální zoom.

Pro srovnání – Galaxy S22 Ultra od společnosti Samsung již má periskopový objektiv, který umožňuje 10x optický zoom a až 100x digitální zoom. Podle jedné ze zvěstí se Apple možná rozhodne pro 5x optický zoom. Konkrétnější podrobnosti o implementaci periskopového objektivu společnosti Apple do modelu iPhone 15 Pro Max nejsou jasné, v ideálním případě se však iPhone výrazně přiblíží tomu, co již nabízejí vlajkové lodě společnosti Samsung.

Zdroj: 9to5mac.com