iPhone 15: Tyto funkce chtějí fanoušci Apple v roce 2023

Nejbohatší společností na světě se nestanete, aniž byste věděli, co vaši zákazníci od vaší nejoblíbenější produktové řady požadují.

Pokud by však Apple potřeboval trochu inspirace, obchod SellCell má cenné informace o nejžádanějších funkcích iPhonu 15, které si fanoušci přejí. Web se zeptal 2 560 amerických majitelů iPhonů, jaké teoretické funkce by je v iPhonu 15 nejvíce potěšily, přičemž respondenti mohli vybrat až tři odpovědi.

Kosmetické změny jako takové vycházejí na jedničku, přičemž neurčitou naději na „svěžejší vzhled a design oproti předchozím modelům“ zvolilo 35,2 % respondentů. Podobně vysoký výběr 30,3 % kupujících doufá v „nové barvy v nabídce“, což ukazuje, jak důležitá může být estetika.

Na třetím místě: „kompletní příslušenství a vrácení nabíječky“, což je zajímavé vzhledem k tomu, že průzkum byl specificky zaměřen na ty, kteří vlastní iPhone, a tudíž již vlastní nabíječku. Je téměř jisté, že 28,8 % lidí, kteří zvolili tuto možnost, bude zklamáno, stejně jako 8,5 % lidí, kteří chtějí iPhone 15 mini, a 13,8 % lidí, kteří doufají ve skládací telefon. Apple údajně se skládacími telefony experimentuje, ale plody tohoto výzkumu se do rukou spotřebitelů dostanou až za několik let a možná se nejdříve objeví v podobě skládacího iPadu, nikoliv iPhonu Flip.

Sellcell tam proklouzlo ještě několik technických odpovědí, přičemž překvapivých 8 % lidí je nadšeno ze služeb Qualcommu, který si údajně ponechal modemový čip v iPhonu 15. Z techničtějších přání však byla zdaleka nejoblíbenější možností potenciální periskopová čočka se zoomem, kterou zvolilo 23,9 % respondentů.

I nejlepší iPhony zůstaly u 3x teleobjektivu, zatímco periskopový systém Samsungu Galaxy S22 Ultra umožňuje až 10x přiblížení bez přílišné ztráty kvality. To by bylo cenné vylepšení a analytici Jeff Pu a Ming-Chi Kuo jej tipovali pro řadu iPhone 15 – i když možná pouze pro údajný iPhone 15 Ultra a s omezením na 5 nebo 6x.

Nad brzkým příchodem USB-C do iPhonů jásá 20,3 % respondentů, zatímco vyhlídka na příchod Dynamic Islandu do levnějších iPhonů dostává palec nahoru od 11,7 % fanoušků. Ani jedna z těchto věcí by nebyla tak populární jako návrat Touch ID v nějaké podobě, který je možný, i když pravděpodobně spíše pod obrazovkou než v rámci tlačítka Home Button. Omlouváme se Chrisi Evansovi – který řekl, že mu bude staré dobré tlačítko Home na iPhonu 6s chybět.

Na jiném místě se společnost Sellcell ptala na názory respondentů na iPhone 14 Plus, který má problémy. Zatímco 20,4 % dotázaných jej má, zbytek jej vyloučil kvůli vysoké ceně (22,5 %), příliš velkému rozměru (12,1 %) nebo špatné výbavě ve srovnání s modely Pro (7,8 %). Zajímavé je, že 6,6 % respondentů uvedlo, že by místo něj dali přednost iPhonu 14 mini.

Zdroj: unlimited-tech.com