iPhone 16 Pro může stanovit nový rekord pro displeje chytrých telefonů

Zvěsti o iPhonu 16 téměř jistě naberou na obrátkách, protože do očekávaného odhalení zbývají pouhé tři měsíce. Nejnovější informace nejsou ani tak novinkou, jako spíše potvrzením jedné ze změn, které se chystají v nejvyšší řadě iPhone 16 Pro Max.

Apple iPhone 16 Pro Max bude vybaven nejtenčími rámečky smartphonu na světě. Tenčí rámečky dávají smysl, když vezmeme v úvahu další dlouholetou šeptandu o iPhonu: iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max mají nabídnout větší displeje.

Zatímco u iPhonu 16 Pro by měl displej oproti iPhonu 15 Pro poskočit z 6,1 na 6,3 palce, u iPhonu 16 Pro Max se pravděpodobně zvětší z 6,7 palce u iPhonu 15 Pro Max na 6,9 palce.

Příští řada iPhonů Pro by měla být vybavena čipem A18 Pro a dostupná ve čtyřech barvách: černé, bílé (nebo stříbrné), šedých variantách a zcela novém růžovém odstínu, který nahradí modrou titanovou variantu iPhonu 15 Pro.

Telefony iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max budou údajně opět vybaveny trojicí objektivů. Ultraširokoúhlý fotoaparát má být údajně vybaven 48megapixelovým snímačem, což by znamenalo výrazný nárůst oproti současnému 12Mpx snímači v iPhonu 15 Pro. To znamená, že ultrawide snímky budou mít více detailů, zejména za zhoršených světelných podmínek.

Spekuluje se také, že u iPhonu 16 Pro Max dojde k vylepšení všech tří objektivů, přičemž každý z nich bude mít dva skleněné a šest plastových prvků.

Změny se mezitím chystají i pro základní modely iPhone 16 a iPhone 16 Plus. Očekává se, že oba budou mít duální fotoaparát prezentovaný ve vertikálním ostrůvku ve tvaru pilulky.

Jedná se o změnu oproti předchozím letům a mnohým bude připomínat systém fotoaparátů na ikonickém iPhonu X. Ačkoli základní modely budou mít jiné rozložení fotoaparátů, specifikace se zřejmě nezměnily.

Očekávané barevné změny u iPhonu 16 a iPhonu 16 Plus zahrnují černý, zelený, růžový, modrý a bílý odstín. Modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus jsou k dispozici v modré, růžové, žluté, zelené a černé barvě.

Dřívější zvěsti naznačovaly, že běžná řada iPhone 16 bude uvedena na trh v sedmi barvách: růžové, modré, žluté, zelené, černé, bílé a fialové. Nové iPhony společnost Apple pravděpodobně oznámí v září.

Zdroj: MacRumors, CNET, redakce