iPhone byl opět vyhlášen nejoblíbenějším chytrým telefonem mezi americkými teenagery

Nejoblíbenějším chytrým telefonem mezi americkými teenagery zůstává iPhone od společnosti Apple. Svědčí o tom výsledky průzkumu, který provedla investiční banka Piper Sandler.

Průzkumu se zúčastnilo 9 193 teenagerů ve věku 15,7 let z celých Spojených států. Ukázalo se, že 87 % respondentů má iPhone a 88 % jej chce jako své další mobilní zařízení.

Z údajů společnosti Piper Sandler také vyplývá, že 31 % dospívajících vlastní zařízení VR. Pouze 10 % respondentů je však skutečně používá. Také 34 % respondentů uvedlo, že vlastní hodinky Apple Watch, a 42 % používá platební aplikaci Apple Pay.

Průzkum CIRP v létě ukázal, proč uživatelé přecházejí z Androidu na iPhone. 53 % majitelů opustilo systém Android kvůli neuspokojivým zkušenostem s používáním předchozího zařízení.

Dalších 26 % hledalo lepší fotoaparát, více příslušenství nebo intuitivnější rozhraní. Nicméně 15 % respondentů se domnívá, že cena nového iPhonu byla „nižší, než očekávali, nebo než cena podobného smartphonu s Androidem“.

Na webu Tvůj magazín jsme psali také o tom, proč většina teenagerů v USA vnímá chytré telefony se systémem Android jako zastaralou technologii.

Zdroj: Apple Insider, Mashable, redakce