iPhone Flip: Co všechno víme o skládacím telefonu od Apple?

iPhone Flip by mohl být prvním skládacím telefonem společnosti Apple. Zde je všechno, co o něm zatím víme.

Už je to nějaký čas, co jsme slyšeli nějaké zvěsti nebo informace o takzvaném iPhone Flip. Mezitím jsme se dočkali uvedení telefonů Samsung Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 a dalších skládacích telefonů. Nějakou dobu jsme však neměli žádné další indicie o tom, jakou podobu by údajný skládací telefon společnosti Apple mohl mít. Přesto patenty skládacího telefonu Apple spolu s koncepčními nákresy od nezávislých designérů naznačují, že se Apple může s iPhonem Flip/Fold skutečně prosadit.

Spekulace o datu vydání iPhone Flip

O datu uvedení iPhonu Flip na trh lze jen spekulovat, ale nejnovější zvěsti hovoří o uvedení na trh v roce 2023 nebo 2024. Analytik společnosti Display Ross Young, který je v podobných tipech přesný, naznačil, že by Apple mohl skládací iPhone představit již příští rok. Stejně tak dodal, že pravděpodobnějším rokem uvedení takového zařízení na trh je pravděpodobně rok 2024. Zpráva od Ming-Chi Kuo však uvádí, že skládací iPhone může přijít až v roce 2025.

iPhone Flip – displej

Ming-Chi Kuo tvrdí, že první skládací iPhone bude mít obrovský displej o velikosti 8 palců. To by bylo více než u Galaxy Z Fold 3, který po otevření nabízí 7,6palcový displej. Displej s úhlopříčkou 8 palců by byl také téměř stejně velký jako 8,3palcový iPad mini.

Jiná zpráva tvrdí, že by Apple mohl spolupracovat se společností LG na 7,5palcovém skládacím panelu OLED. Jiná zpráva od Kuo říká, že Apple testuje 9palcový displej pro skládací zařízení. To by překonalo všechny skládací telefony, které jsou nyní na trhu.

Kuo také uvedl, že Apple uvažuje o použití barevných e-ink displejů pro vnější displej skládacích zařízení. Tento druh obrazovky by nebyl tak reaktivní jako panel LCD nebo OLED, ale byl by skvělý pro udržení nízké spotřeby baterie.

Design iPhonu Flip – Jak bude vypadat?

Podle Jona Prossera společnost Apple testovala dva různé druhy iPhonu Flip – rozkládací hybridní tablet podobný řadě Samsung Galaxy Z Fold a telefon s flipem podobný řadě Galaxy Z Flip. Tyto zdroje také tvrdí, že Apple bude pokračovat v designu clamshell, ačkoli je stále na začátku vývojového procesu a existuje možnost, že se vše může změnit.

Patentové přihlášky také odhalují některé věci, které Apple možná zvažuje pro svůj skládací telefon, včetně případných budoucích zařízení, která by mohla vynechat clamshell design ve prospěch něčeho jiného.

V roce 2020 jsme se dozvěděli o dalším patentu společnosti Apple popisujícím „společný provozní režim“, který by umožnil doplnit zařízení s jednou obrazovkou o magneticky připojený sekundární displej. Teoreticky by tento režim umožnil spojení nezávislých zařízení do jednoho společného prostoru, což se celé myšlenky jediného skládacího panelu příliš netýká. Je to spíše Microsoft Surface Duo 2 než Samsung Galaxy Fold.

Pokud se vrátíme do období po roce 2020, můžeme si všimnout dřívějších úvah o skládacích návrzích společnosti Apple, včetně patentu na trojitý skládací displej. A pokud se vrátíme ještě dále do roku 2016, můžeme si prohlédnout jeden z prvních skládacích patentů iPhonu, který zobrazuje vertikálně skládací telefon s podobnou orientací jako Galaxy Z Flip 3 a Motorola Razr.

Nedávno získala společnost Apple dvojici patentů, které se týkají odolných skládacích displejů a také skládací obrazovky s texturovanými ohebnými plochami. Tyto patenty se nezmiňují konkrétně o telefonu, takže Apple by mohl uvažovat také o skládacím tabletu.

Zdroj: tomsguide.com