iPhony mají skryté tlačítko fotoaparátu, které okamžitě vylepší vaše fotografie

Miliony iPhonů mají přístup k jednoduchému, ale mimořádně působivému vylepšení fotografií, jak uvádí server Tom’s Guide. Funguje tak, že v aplikaci fotoaparátu otevřete skryté nastavení.

Říká se tomu fotografické styly a je to něco jako filtry – ale pokročilejší. Vybíráte je před pořízením fotografie, nikoli až po něm, a mohou výrazně vylepšit vzhled vašeho snímku. Pokud víte, jak na to, můžete je snadno aktivovat. Na výběr jich máte pět, takže je pravděpodobné, že najdete nějaký, který se vám bude líbit. Bohužel ne všichni majitelé iPhonů mají přístup k funkci fotografické styly. Budete potřebovat model iPhone 13, iPhone 14 nebo iPhone SE třetí generace (vydaný v roce 2022).

Odhalení fotografických stylů pro iPhone

Jaké jsou tedy nabízené fotografické styly Apple? První je Standardní – výchozí možnost pro iPhone, která by měla nejlépe vyhovovat většině situací. Pak je tu Rich Contrast, který slibuje tmavší stíny, sytější barvy a výrazný kontrast pro dramatický vzhled. Třetí je Vibrant Style, který nabízí úžasně jasné a živé barvy, což Apple popisuje jako brilantní, ale přirozený vzhled. Čtvrtým je styl Warm Style, který přidává zlatavé tóny a vytváří mnohem teplejší fotografie. A pátý je jeho opak – Cool Style s modrými podtóny pro chladnější dojem.

Jak vybrat fotografické styly

Pokud jste aplikaci fotoaparátu otevřeli poprvé od doby, kdy jste si koupili nový iPhone 13, iPhone 14 nebo iPhone SE ze třetí generace, budete vyzváni k výběru stylu. Pravděpodobně jste si ale vybrali právě Standardní, protože to vypadá jako jasná volba. Naštěstí je možné fotografický styl kdykoli změnit.

Nejprve otevřete aplikaci Fotoaparát a zvolte možnost Fotografie. Přejeďte prstem od nápisu Photo (Fotografie) nahoru a poté vyberte ikonu, která vypadá jako několik čtverců. Poté můžete přejet prstem po nabídce Fotografické styly. Novou volbu je možné vybrat také v nabídce Nastavení > Fotoaparát > Fotografické styly.

Nezapomeňte, že fotografický styl nelze po pořízení snímku změnit. Proto se liší od filtru, který můžete použít po pořízení fotografie.

Zdroj: tomsguide.com, redakce