Jak odolný je titanový iPhone 15 Pro? Radši investujte do silného pouzdra

Společnost Apple během své přednášky uvedla, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max jsou vyrobeny z hliníku, který je tepelně spojen s titanem třídy 5.

Abychom se přesvědčili, nakolik jsou tvrzení společnosti přesná, vzal YouTuber na vlajkovou loď úhlovou brusku krátce poté, co divákům v testu odolnosti ukázal, že iPhone se při ohnutí snadno zlomí.

Velká část Zachova obsahu na kanálu JerryRigEverything se sice zaměřuje na testy odolnosti chytrých telefonů a tabletů, ale youtuber se nevyhýbá ani kritice společnosti Apple a jejích postupů při ztěžování oprav.

Při této příležitosti měl Zach několik jízlivých poznámek při rozebírání rozbitého iPhonu 15 Pro Max, když uvedl, že existuje nepřeberné množství šroubů, které musí rozebrat, než oddělí všechny součásti od šasi z titanové slitiny.

Když zůstane jen pevný kovový rám, zkontroluje se ostřím, zda je vnitřek vyroben z hliníku, a je jisté, že Apple měl pravdu. Vnější titanovou část si můžete snadno prohlédnout na videu, ale abyste viděli, jak společnost oba kovy tepelně spojila, rozhodl se Zach použít úhlovou brusku.

Když rozřízne šasi na polovinu, ukáže průřez rámem iPhonu 15 Pro Max a všimne si dvou různých odstínů kovu, stříbrného hliníku na vnitřní straně a „zlatavého odstínu“ titanu na vnější straně. Z jeho měření vyplývá, že titan použitý v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max je silný 1 mm, a chápe, že spojování obou kovů je složitý proces, který společnost Apple zvládla poměrně dobře a za kvalitu své práce sklízí pochvalu.

Jelikož je titan měkčí materiál, velmi snadno se poškrábe a podle testu odolnosti, který Zach na svém kanálu provedl dříve, je ve výsledku nový proces fúze výrazně slabší. Všem, kteří přešli na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, doporučujeme investovat do silnějších pouzder, aby se předešlo nevratnému poškození, protože jde o drobnou investici, která vás ochrání před velkým účtem za opravu.

Zdroj: WCCF TECH, MacRumors, redakce