Jak rozpoznat rostliny pomocí fotoaparátu iPhonu bez aplikací třetích stran

Když jste v přírodě, je příjemné být offline, ale mít zapnutý telefon může být i výhodné. Místo toho, aby vás některé aplikace vytrhávaly z vašeho okolí, mohou zlepšit váš zážitek z pobytu v přírodě.

Mezi takové patří fotoaparát iPhonu; pomocí vyhledávací funkce aplikace můžete identifikovat květiny, stromy a další rostliny, které potkáte na příští procházce. Existuje několik aplikací třetích stran, které identifikují rostliny pomocí obrázků, ale nástroj pro iOS je ideální pro uživatele, kteří si nechtějí přidávat další ikonu na domovskou obrazovku.

Chcete-li jej používat, spusťte aplikaci fotoaparátu a vyfoťte záhadnou rostlinu, o které se chcete dozvědět více. V liště pod obrázkem, vedle symbolů koše a srdce, byste měli vidět malé „i“ uvnitř kruhu. Po kliknutí na něj se zobrazí podrobnosti týkající se snímku, včetně toho, kdy a kde byl pořízen.

Obrázky zobrazující rostliny by měly v horní části vyskakovacího okna obsahovat možnost „Look Up“. Když na ni kliknete, telefon poskytne svůj nejlepší odhad, na co se díváte, a také podobné obrázky stažené z webu. Porovnáním své fotografie s výsledky vyhledávání byste měli být schopni určit, zda je nalezená květina běžný plevel, nebo něco vzácnějšího.

Funkce vyhledávání v iPhonu není neomylná, ale je to šikovný nástroj pro amatérské botaniky – zejména pokud ji zásobujete jasnými fotografiemi běžných rostlin. A pokud jste rozhodnuti zůstat na příští túře offline, vždycky můžete pořídit fotografie v daném okamžiku a počkat s jejich analýzou, až se vrátíte domů.

Zdroj: appleinsider.com, redakce