Jak zablokovat číslo v iPhonu: Dozví se volající, že je blokován?

Pokud máte tu smůlu, že se setkáváte s obtěžujícími telefonáty, nejlepším řešením je číslo zablokovat a doufat, že to skončí. V iPhonu je zablokování čísla jednoduché.

Chcete-li zablokovat číslo v iPhonu, přejděte na číslo v protokolu hovorů nebo v seznamu kontaktů. Klepněte na ikonu informací o čísle, posuňte se dolů a klepněte na možnost Zablokovat volajícího. Existují dva způsoby blokování čísla. Který z nich použijete, závisí na tom, zda je volající v aplikaci Kontakty, nebo ne.

Prostřednictvím historie volání

Pokud číslo není uloženo v aplikaci Kontakty, je třeba projít protokoly historie hovorů. K tomu se dostanete tak, že přejdete do aplikace Telefon a klepnete na položku Historie v dolní části. Klepněte na ikonu „i“ vedle čísla, které chcete zablokovat. Neklepejte na číslo, protože jinak byste jej vytočili. Nyní sjeďte dolů a klepněte na možnost Zablokovat volajícího.

Přes aplikaci Kontakty

Pokud je osoba v seznamu kontaktů, můžete stále použít předchozí metodu. Alternativou je však vyhledat její záznam v aplikaci Kontakty a zablokovat ji odtud. Ke kontaktům se dostanete také tak, že přejdete do aplikace Telefon a klepnete na položku Kontakty ve spodní části obrazovky.

Jak spravovat blokované kontakty

V Nastavení – Telefon – Zablokované kontakty můžete spravovat seznam blokovaných čísel a v případě, že si to později rozmyslíte, můžete některá čísla odebrat. Klepněte na možnost Upravit a začněte. Klepněte na červené kolečko vedle čísla, které chcete odblokovat. Když zmizí ze seznamu, je odblokováno. Klepnutím na Hotovo uložte změny.

Jak odesílat neznámá čísla do hlasové schránky

Skvělou funkcí je odesílání všech neznámých čísel (čísel, která nemáte v kontaktech) přímo do hlasové schránky. Pokud to uděláte, všechna čísla, která nejsou v adresáři kontaktů, nebudou na telefonu ani vyzvánět a místo toho budou přesměrována do hlasové schránky. Ve většině případů vám spammeři a marketéři ani nezanechají zprávu, takže se nemusíte obtěžovat zvedáním sluchátka a posloucháním jejich výmluv.

Stačí přejít do Nastavení – Telefon – Umlčet neznámé volající. Přepněte funkci na zapnutou. Jak je uvedeno na obrazovce, hovory budou stále vyzvánět, pokud jste na ně nedávno sami volali (nedávné odchozí hovory), protože telefon bude tato čísla považovat za známá.

Co se stane, když na iPhonu zablokujete číslo

  • Pokud se vám zablokovaný kontakt pokusí napsat, nebudete tyto zprávy dostávat. Ale dotyčný se to nedozví.
  • Zablokovaná telefonní čísla přejdou rovnou do hlasové schránky a váš telefon nebude zvonit. Pokud však zanechají zprávu, přejde do zvláštní sekce aplikace hlasové schránky, kterou můžete zcela ignorovat, pokud chcete.
  • Hovory FaceTime budou vyzvánět na jejich straně, ale ne na vaší straně.

Zdroj: androidauthority.com