Jak zajistit, aby baterie Apple Watch Ultra vydržela 60 hodin

Mnoho z vás si pravděpodobně koupilo Apple Watch Ultra kvůli velkému zvýšení výdrže baterie. Tyto hodinky nemusíte dobíjet každý večer, protože bez problémů vydrží až dva dny, píší na webu BGR.

Apple Watch Ultra ale také mohou po vydání nové aktualizace watchOS 9.1 vydržet až 60 hodin, což je funkce, kterou Apple slíbil během akce iPhone 14 před několika týdny. Apple na pódiu vysvětlil, že Apple Watch Ultra nabízejí až 36 hodin běžného používání, tedy dvojnásobek toho, co dostanete ze zařízení, které není typu Ultra.

Společnost uvedla, že hodinky mohou dosáhnout 60 hodin „při nízkém nastavení spotřeby“. Tato funkce však nebude k dispozici hned po vybalení z krabice. Místo toho Apple vydal aktualizaci softwaru, která ji umožňuje.

Většina lidí možná nebude potřebovat z hodinek Apple Watch Ultra vymáčknout 60 hodin výdrže baterie. A to ani v případě, že patříte mezi profesionální sportovce, na které Apple se zařízením cílí. Ale i tak je to užitečná pojistka pro případ, že se stane něco nečekaného. Třeba když si doma zapomenete nabíjecí kabel.

Po provedení aktualizace přejděte do nastavení hodinek Apple Watch Ultra, pak do aplikace Cvičení a vyhledejte položku Režim nízké spotřeby. Přepněte přepínač a poté proveďte totéž s možností Méně měření GPS a srdečního tepu.

To jsou jediná nastavení, která musíte mít zapnutá. Apple vysvětluje, že hodinky Apple Watch Ultra budou šetřit výdrž baterie pouze při trénincích chůze, běhu a pěší turistiky tím, že sníží sledování GPS a srdečního tepu. Software sníží měření srdečního tepu na jednou za minutu a GPS na jednou za dvě minuty. Kromě toho budou Apple Watch Ultra šetřit baterii tím, že vypnou upozornění, intervaly a úseky.

Tato nastavení vám nakonec pomohou dosáhnout 60hodinové výdrže baterie. Ale jak už je asi jasné, nevyplatí se to dělat jen proto, že to jde. Pro hodinky Watch může být důležitější přesné sledování vašeho srdce a polohy než to, aby zařízení fungovalo 60 hodin na jedno nabití.

Zdroj: bgr.com