Jako přes kopírák: Realme C55 je první Android telefon s kopií Apple Dynamic Islandu

Nedávno unikly informace o tom, že značka Realme připravuje svou verzi funkce z iPhonu – Dynamic Island, jak uvádí server GSMArena.

Jedná se o softwarové řešení, které vizuálně integruje výřez pro přední fotoaparát a senzory Face ID do rozhraní operačního systému. A dnes společnost smartphone s takovou obdobou skutečně vydala. Model dostal název Realme C55 a funkce byla nazvána Mini Capsule.

Celkem očekávaně má Mini Capsule (zatím) méně schopností než jeho předloha. Jejím prostřednictvím bude smartphone zobrazovat oznámení o nízkém stavu baterie, stavu nabíjení, spotřebě internetového provozu a později k tomu přidá i počet ušlých kroků a vzdálenost, kterou uživatel za den urazil.

Za zmínku stojí, že iPhone 14 Pro mnohem aktivněji využívá Dynamic Island, který je podporován různými aplikacemi, jež lze „nasadit“ i v podobě widgetu se samostatnými funkcemi (například ovládání přehrávání hudby) nebo doplňujícími informacemi. Seznam schopností Mini Capsule je tedy stále horší než u Dynamic Island.

Realme C55 nabídne mimo jiné 6,72palcový IPS displej (Full HD, s obnovovací frekvencí 90 Hz a maximální úrovní osvětlení 680 cd/m²), procesor Helio G88, 6/8 GB RAM a 128/256 GB na disku (s možností rozšíření paměťovou kartou microSD až na 1 TB). Jako operační systém je zde použito Realme UI 4.0 založené na Androidu 13.

Tento model se nedočkal mnoha fotoaparátů. Na zadní straně se nachází pouze širokoúhlý 64megapixelový snímač, který spolupracuje s dalším senzorem pro měření hloubky obrazu. Rozlišení předního fotoaparátu je 8 MP. Kromě toho výrobce zdůrazňuje podporu NFC a 3,5mm jack pro připojení drátových sluchátek (což se u moderních smartphonů opravdu tak často nevyskytuje).

Poprvé u této řady smartphonů výrobce má C55 také podporu rychlejšího nabíjení SuperVOOC s výkonem 33 W. Zároveň je kapacita baterie 5 000 mAh. Prodej nového produktu bude zahájen 8. března v Indonésii za cenu 160 dolarů (přibližně 3 500 korun) a 195 dolarů (4 300 korun) v závislosti na konfiguraci paměti. Zákazníkům budou nabízeny barevné varianty Rainy Night a Sunshower.

Zdroj: gsmarena.com, redakce